Wpis z mikrobloga

  • 0
Mireczki czy to normalne że laptop przy instalacji #wot i potem przy graniu wykorzystuje 100% cpu? Na osiągi nie narzekam bo mam 60+ klatek na wysokich, ale strasznie się grzeje i wiatraki zasuwają jak porąbane.
Laptop to lenovo legion y540, cpu i5 9gen.
Czy to może mieć coś wspolnego z tym że usunąłem to lenovo nerve centre (czy jakoś tak, w necie wyczytałem że niepotrzebne). Co robić? Założyć jakiś kaganiec na temperaturę? Undervolting?
Laptop jest używany, kupiłem go w tym tygodniu xD
#lenovo #laptopy #pcmasterrace
  • 16
  • Odpowiedz
wył mi już przy instalacji


@lukmar: Może nie chciał tego gówna odpalać ( ͡° ͜ʖ ͡°) A na serio to sprawdź temperatury jak grasz i zobacz czy czegoś zasobożernego nie masz odpalonego w tle.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@dzapanisko chciałem coś darmowego z ładnymi widoczkami żeby zobaczyć jak sobie radzi ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Laptop jest czyściutki ze świeżo zainstalowanym systemem. Jak tylko wyłączyłem grę, albo pauzowałem instalację to sie uspokajał o.o
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@lukmar: no bo przy instalacji rozpakowywał pliki, czyli procek na 100% zakładając brak innych wąskich gardeł. Przy grze to też normalne że CPU albo GPU leci na 100% tak długo jak nie masz zblokowanych klatek, znowu, zakładając że nie ma wąskiego gardła gdzie indziej ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Sprawdź, jakie taktowanie ma procek pod obciążeniem, czy boostuje jak trzeba, sprawdź w planie zasilania czy masz maksymalną prędkość
  • Odpowiedz
@Qwapi: @Odczuwam_Dysonans: może tak być, przeszło mi to przez myśl w sumie. W zasadzie to nigdy nie miałem tak mocnego kompa, żeby ustawić na "wysokie" i jazda ile fabryka dała. Zawsze było średnie/niskie i mała naprzód ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@bajbuss: tak
  • Odpowiedz
Uwaga Panowie, aktualizacja! Uspokoił się xd nie mam zupełnie pojęcia czemu, ale dziś na tych samych ustawieniach jak odpaliłem wota mam wykorzystanie na poziomie 40%. No cóż. Będę kombinował. Dzięki za pomoc wszystkim!
  • Odpowiedz
@lukmar dobry ten legion? Zastanawiam się czy by nie kupić bo na moim aktualnym vostro 5568 ciężko grać czymś innym niż artą i ht takie lagi.
  • Odpowiedz
@McRoyal: tak, do tego CPU i5-9300H i 8GB ramu (którego zamierzam dołożyć co najmniej drugie tyle, ale na początek wolałem wersję z większym ssd)
  • Odpowiedz