Wpis z mikrobloga

Jakie macie doświadczenia z pralko-suszarkami? Warto? Naczytałam się dużo opinii o ich awaryjności (szczególnie Samsung). Stoję przed wyborem i zastanawiam się czy kupować samą pralkę czy z funkcją suszenia. Na drugie urządzenie nie mam niestety miejsca :(

#agd #mieszkanie i wołam dla zasięgów #mieszkaniedeweloperskie
  • 18
@NaSmyczy Ja w sumie polecam, cenie sobie ze nie musze rozkladac suszarki, ktorej obecnosc w mieszkaniu raczej nie jest ozdoba, ani nie poprawia komfortu zwlasza w malych mieszkaniach no i oszczedza czas. Ale mysle ze zalezy tez w duzej mierze od tego jakie masz ciuchy i czy bardzo jestes z nimi zwiazana, bo na pewno w suszarce szybciej straca blask. My kupujemy zwykle, tanie koszulki, a jak czasem pierze sie cos lepszego
@Wychwalany: Bardzo ciężko stwierdzić. Zależy, co chcesz. Dobrą pralkę bez bajerów możesz kupić już za 1000 zl. Koszt pralko-suszarki to tak od około 1800 w górę. Ja zastanawiałam się nad pralka za 1600 zl lub pralko-suszarka za około 2400.
@NaSmyczy miałem podobny problem jakiś czas temu. Wziąłem oddzielnie pralkę i suszarkę, ustawiłem je pionowo na sobie. Jasne, wolałbym 2w1 ale niezależnie od firmy opinie są słabe niestety.
A suszarkę mega polecam, to jedna z tych rzeczy bez której da się żyć, ale co to za życie :).
@NaSmyczy ja od około miesiąca używam electroluxa z pompą ciepła i nie zauważyłam, żeby coś złego robił z ubraniami. Artykuł o tych modelach: https://www.paniagd.pl/blog/pralko-suszarki/wyjatkowe-pralko-suszarki-141.html

Z tańszych modeli zastanawiałam się też na tym, bo ma coś podobnego do pompy ciepła, myślę że i tak będzie lepszy niż zwykła pralko-suszarka: https://www.bosch-home.pl/lista-produktow/pranie-i-suszenie/pralko-suszarki/washerdryers2/WVH28420PL

Ogólnie co do suszarki, to razem z odkurzaczo-mopem samojeżdżącym, są to dwa sprzęty, które najbardziej podniosły mi komfort życia ;)
@marasgruszka: akurat nie jestem ekspertem, bo to mój pierwszy robot, ale po analizie modeli wzięłam na promce roborock s5 max, bo ma łatwiejszą w czyszczeniu szczotkę, lepsze mopowanie, zaznaczanie gdzie ma nie wjeżdżać, podział na pokoje i ustawienia ilości wody dla każdego. Polecam popatrzeć na specyfikacje różnych modeli i zastanowić się które bajery będą dla Ciebie akurat przydatne, ale ogólnie o odkurzaczach xiaomi słyszałam tylko dobre opinie, czego nie mogę powiedzieć
szczególnie Samsung


@NaSmyczy: nie kupować samsunga (zresztą nie wiem czemu samsungi są uważane za jakąś świetną markę, marketing? cena która w ich sprzętach jest często z dupy?), znajomi mają pralko-suszarki electroluxa i jakoś nie słyszę narzekań
@NaSmyczy: nie dziaduj na taki sprzęt. Ja sama suszarkę za 3k kupowałem. Tutaj masz praktycznie pewność, że jak kupisz coś taniego to nie będziesz zadowolony.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@NaSmyczy: miałem Samsunga i się zepsuł, był serwis 2 razy i nie naprawili więc zażądałem zwrotu. Wziąłem LG i jest spoko.
W ogóle Samsung wypuścił z tego co mi powiedziano urządzenia z jakąś fabryczna wada elektroniki przez co część rzeczy źle działała, przy wybraniu np prania z suszeniem w jednym wykluć ubrania ciągle pływały w wodzie XD To nie była jedyna wada, urządzenie miało zepsuta grzałkę której nie potrafili naprawić, randomową