Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 493
@Radek41: w sumie to jak przedszkolanka tłumaczy dzieciom tę tradycję?
No dzieci słuchajcie musimy #!$%@? typiare, taką Marzenę w rzece zeby znowu było ciepło. Kojarzy mi sie to trochę z tym jak w Boracie gonili kukłę żyda XD
  • Odpowiedz
  • 35
@Radek41 czy ta pierwsze jest ustrojona plastikowymi butelkami? Dlaczego?! Cholera jak ja byłem w przedszkolu to paliliśmy marzannę by nie zaśmiecać rzeki a to był sam początek lat 90-tych
  • Odpowiedz
W sumie by się zgadzało. Żegnając zimę, najpierw pali się marzannę, która może mieć obecnie w sobie plastiki albo jakieś inne tworzywa a potem wrzuca się ją do wody. I faktycznie robi się cieplej... z roku na rok coraz bardziej XDDD
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Radek41: przedszkolance mandat za zaśmiecanie bym wstawił, butelki do Marzanny ja pier... (°° , Marzanna to że słomy ewentualnie jakieś bibułki, trochę oleju podpalić i chlup do wody a nie. I tak BTW się marzanne topi na 21 marca
  • Odpowiedz
Piękne czasy podstawówki poszliśmy topić marzannę i nasza nauczycielka podpaliła ją i wrzuciła i zapaliła się trawa przy brzegu bo w locie spadł jej jakiś ciuszek xD tego biegu i panicznego tuptania po ogniu żeby ugasić do końca życia nie zapomnę xDDDD
  • Odpowiedz