Wpis z mikrobloga

Dzisiaj będąc w chińskim markecie trafiłem na takie coś Sembo Block. 180 elementów, cena 35 zł. Samochodzik wygląda całkiem przyzwoicie chociaż nie mam pojęcia czy lego miało coś podobnego w swoim katalogu i kto odpowiada za projekt. Instrukcja dość czytelna chociaż wszystko skumulowane na dwóch stronach, można dostać oczopląsu. Ludzik lepszej jakości niż w lepinie, ale do lego trochę brakuje. Klocki łączą się ciaśniej niż te od lego i ciężej je oderwać od siebie, nie są tak dokładane i w różnych miejscach pojawiają się szczeliny. Mają sporo ostrych krawędzi i nie są tak przyjemne w dotyku. Jest kilka elementów, których wcześniej nie widziałem, a jeden z nich trafił się wygięty. Po zamontowaniu ponad połowy elementów zaczynają boleć palce, a to tylko 180 sztuk. Nie wyobrażam sobie budowania z tych klocków czegoś dużego. Dziecko jeżeli dostanie taki zestaw to się szybko zniechęci.
#lego #lepin #cobi
Qullion - Dzisiaj będąc w chińskim markecie trafiłem na takie coś Sembo Block. 180 el...

źródło: comment_15835875594Rs2C2VYiCDiXUPgq9l5nJ.jpg

Pobierz
  • 16
@SynuZMagazynu: pytanie czy ktoś to sprawdza i dopuszcza do sprzedaży. Kiedyś jak byłem pierwszy raz to była masa podróbek star wars, teraz praktycznie nie ma nic na licencji, mało teraz tych zestawów, ale są minecraft, angry birds, pokemon i jurassic park, reszta to militarne i jakieś konstrukcje własne. Najwidoczniej coś się dzieje skoro i ktoś sprawdza tym bardziej plastik. Posiada oznaczenie CE.

@Pio23: ja te 20 lat temu też nie
@Qullion: Też racja że 100-200zł na miesiąc da radę odłożyć, ale problemem jest hobby w postaci zbierania modeli 1:18 ( ͡° ͜ʖ ͡°) Jak już mam coś odłożone to zawsze się pojawi jakiś fajny model 1:18, który jednak bardziej chcę. Tylko takie modele to 200+ zł Nawet do kilku tysięcy. Obecnie u mnie 200-500.
@Pio23: nie kojarzę jakie to modele 1:18 i ile kosztują, jedyne co kupiłem to samochody sterowane z biedry 1:14.

Zrób dwie kupki i się tego trzymaj, jedna na lego inna na modele. Ja jak odkładam na kilka rzeczy to kasa jest nietykalna. Tak właśnie robię kilka różnych celów i po 300 zł na każdy albo więcej jeżeli się da.
@Qullion: W zależności od modelu można go rozkręcić, ale raczej mało kto to robi ze względu na wartość i nie ma sensu. No chyba że chcesz zmienić kolor czy coś. Kupujesz gotowe modele. Sens kolekcjonerstwa to tak jak w lego. Są zestawy za 50zł, ale są też za 1500. Podobna sprawa jest z modelami. Dużo zalezy od firmy, wykonania, elementów, spasowania, detali itd. Zabawek sterowanych nie ma porównywać bo to zupełnie
@tata_wariata: nadaje się jako zabawka złożona jednak do budowania i rozkładania nie za bardzo.
Może i tam to tyle kosztuje, ale to nie o to chodzi. To jest cena ze sklepu w Polsce i wszystkie te klocki były droższe gdyby ktoś je sprzedawał tutaj. Realne konkurowanie z lego by wpłynęło na ceny, a gdyby chcieli wejść w licencje to jeszcze bardziej.
@tata_wariata: ostre krawędzie, ciasno spasowane, czasami klocek lego do rozłączania sobie nie radzi, palce bolą od składania małego modelu, niektóre elementy są już po połowie dnia podrapane, a prawie nic się nie działo z tym modelem, szpary między klockami, nie można płatwo tego rozłączyć i przez ostre krawędzie palce bolą.
Do budowy czegoś innego to się nie nadaje, na wystawkę jedynie.