Wpis z mikrobloga

Halo #motocykle #motoryzacja ;) Da się legalnie zrobić swap silnika z większego 250 na mniejszy 125 i zarejestrować jako 125? Mam okazję bardzo tanio nabyć motocykl o pojemności 250 z zatartym silnikiem i ma on identyczną wersję o pojemności 125. Silniki 125 nawet już z osprzętem i wszystkim co potrzebne są trzy razy tańsze od 250 a sąsiad mechanik przełoży mi to za flaszkę.
Nie mam prawa jazdy kat. A i nie mam zamiaru takiego robić. (KROPKA!) 125 mi w zupełności wystarczy.
Masa, moc i wszystko inne spełniałoby wymagania poruszania się na kat. B. Jest szansa żeby to zrobić w pełni legalnie? Wystarczy pieczątka diagnosty czy potrzebna jest jeszcze od kominiarza + zaświadczenie że nie jestem płatnikiem VAT-u w Gwatemali i podpis (to było by akurat proste) prezydenta RP? Spotkaliście się z czymś takim?
  • 13
@Django09 tak, usunąłem już xd. Uderz do jakiejś firmy co ma doświadczenie w blokowaniu moto na a2,to może Cie poinformują. wydaje mi się że po zmianie silnika będzie potrzebna opinia diagnosty że faktycznie tam jest silnik 125 i potem tylko zwykła rejestracja
@Django09 Ja robiłem coś podobnego, z tym że nie wymieniałem całego silnika, tylko cylinder i tłok na mniejszy(150->125). U mnie przebiegło to tak że już że zmienionym cylinderm i tłokiem pojechałem do rzeczoznawcy samochodowego, on wydał mi opinię że wszystko zostało zrobione zgodnie ze sztuką i że fabrycznie wychodził też model 125. Później z tą opinią jedzie się na przegląd. Diagnosta sprawdzi dokumenty, porobi zdjęcia, i wyda papier o przeprowadzonym badaniu. Z