Wpis z mikrobloga

@Pantokrator: postarzyłaby kara 20-30 tysięcy. Nie wysokość kary odstrasza ludzi ale jej nieuchronność. Pociągnęliby kilka osób do odpowiedzialności, powiedzieli o tym w mediach i to by ukróciło problem.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 8
@piter259: " z licytujesz mieszkanie i samochód należące do banku XD"

Mieszkanie nie należy do banku. Raczej mało kto ma w Polsce mieszkanie w leasingu.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@piter259: " z licytujesz mieszkanie i samochód należące do banku XD"


Mieszkanie nie należy do banku. Raczej mało kto ma w Polsce mieszkanie w leasingu.

@Krupier: hipoteka to rodzaj leasingu
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 6
@piter259: nie, hipoteka to nie rodzaj leasingu. Mieszkanie jest własnością kredytobiorcy, nie kredytodawcy.

Nie powielaj mitów bo mi się już setny raz nie chce tego ludziom tłumaczyć.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@piter259: nie, hipoteka to nie rodzaj leasingu, mieszkanie jest własnością kredytobiorcy, nie kredytodawcy.

Nie powielaj mitów bo mi się już setny raz nie chce tego ludziom tłumaczyć.
@Krupier: jest kredytobiorcy dopóki płaci raty czyli defakto nie jest jego dopóki nie spłaci wszystkich
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 6
@piter259: ja #!$%@?ę. Nie, jest tylko i wyłącznie kredytobiorcy, tylko kredytobiorca jest właścicielem mieszkania, nikt inny (chyba, że sobie wpisał współwłaścicieli), a już na pewno nie bank.

Nie powielaj wprowadzających w błąd mitów bo jak widać nie masz wiedzy w tym temacie.

P.S. Zagadka dla ciebie. Kupiłem mieszkanie za gotówkę. Później kupiłem drugie na kredyt pod hipotekę pierwszego. Kto jest właścicielem obu mieszkań?

  • Odpowiedz
@Krupier: @Pantokrator: przykro mi ale mam dla was zle wiesci, dopoki nie splacicie swoich kredytow do konca, bank moze was #!$%@? z 'waszej wlasnosci' z hukiem jak tylko przestaniecie splacac.
Niektorzy maja problem z rozumieniem znaczenia wlasnosc.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@Krupier: @Pantokrator: przykro mi ale mam dla was zle wiesci, dopoki nie splacicie swoich kredytow do konca, bank moze was #!$%@? z 'waszej wlasnosci' z hukiem jak tylko przestaniecie splacac.

Niektorzy maja problem z rozumieniem znaczenia wlasnosc.

@piter259:

#!$%@?. Ja rozumiem, że można nie mieć wiedzy na jakiś temat, to nic wstydliwego. Ale jak ktoś ci tłumaczy, że nie masz racji to miej jaja i przyjmij na klatę to,
  • Odpowiedz
Niektórym już totalnie odbiło pod wpływem lektury wykopu i być może oglądania TVP.

Otóż nikt w Polsce nie zapłaci 100 tys grzywny. Prawie nikogo na to nie stać. A ta ekstremalnie nieliczna grupa, którą byłoby stać, wymiga się z tego bez problemu w państwie z kartonu.

Już 10 tys byłoby niemal nieściągalne.

A co powstrzymałoby Polaków przed uciekaniem ze szpitala? Pewnie przede wszystkim to, gdyby w tych szpitalach dało się jakoś wytrzymać.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@bolo1: cholera, człowieku, 30 tysięcy oszczędności może mieć każdy, kolejny z jakiejś biedawiochy za zadupiu, któremu się we łbie nie mieści, że 100 tysięcy to nie starczy nawet na nowego Passata? :D
  • Odpowiedz
@Cointreau głupoty gadasz, w kazdej znanej mi firmie gdzie pracują znajomi, znajomi znajomych jest zakaz przyjścia osób chorob do pracy, home office, albo przymusowy urlop po powrocie z innego kraju.
Co ci da przyjście jednego pracownika jak za chwilę cała załoga będzie zarażona i firma do zamknięcia.
  • Odpowiedz
@Krupier: W Polsce jakoś się dziwnie przyjęło, że niby biorąc mieszkanie na kredyt do momentu jego spłaty stanowi własność banku. Nie wiem skąd się takie przeświadczenie u ludzi wzięło
  • Odpowiedz