Wpis z mikrobloga

Czy ktoś ze #slask jest mi w stanie podpowiedzieć czy istnieje numer telefonu dla osoby podejrzewającej u siebie #koronawirus i ten telefon nie jest wyłączony?

Dzwoniłem już do:
Numer z plakatów NFZ - 800 190 590 - to infolinia dla osób nie potrafiących korzystać z wyszukiwarki, nie ma co dzwonić bo jedyne co robią to podają numery, które szybciej sami sobie wyszukacie, ping.
Numer alarmowy do Sanepid dotyczący koronawirusa z infolinii NFZ - 666 227 205, poczta głosowa - telefon wyłączony, pong.
Oddział zakaźny Chorzów - 797 189 603 - zapchana skrzynka głosowa, ping.
Oddział zakaźny Bytom - 32 281 92 41 (wew. 230) - odbiera kobieta, która pobieżnie wysł#!$%@?ąc słysząc, że na ten moment nie ma gorączki to odbija dalej przekierowując do lekarza, pong.
Oddział zakaźny Bytom - 32 281 92 41 (wew. 213) - wysłuchał pobieżnie, fakt, że miałem gorączkę ale na ten moment jej nie mam oraz miałem kontakt z osobami z krajów objętych wyższym ryzykiem ale nie znam ich wyników pozwolił mu mnie skreślić i po dopytaniu zezwolił mi iść jutro do rodzinnego gdzie potencjalnie mogę kogoś zarazić, ping.
Szpital Rejonowy im. dr Józefa Rostka, Racibórz - 32 755 50 00 - sądziłem, że skoro mają tyle przypadków to ktoś mnie wysłucha i pomoże ale niestety nikt nie odebrał mimo 4 prób, pong.
Obserwacyjno-Zakaźny, Racibórz, dyżurka pielęgniarek - 32 775 53 70 - nikt nie odebrał, ping.
Obserwacyjno-Zakaźny, Racibórz, sekretariat - 32 775 53 72 - nikt nie odebrał, pong.
Telefon alarmowy PSSE w Gliwicach - 32 388 05 00 - wiszenie na słuchawce i ciągle jest się drugim w kolejce a przewidywany czas oczekiwania "poniżej minuty" - nikt nie odbiera ostatecznie, ping.
Infolinia WSSE w Katowicach - 606 326 142 - skrzynka głosowa, pong.
Infolinia WSSE w Katowicach - 539 963 856 - skrzynka głosowa, ping.
Infolinia WSSE w Katowicach - 606 448 680 - skrzynka głosowa, pong.
"Stały 24h dyżur WSSE w Katowicach" - 32 351 23 00 - hit, dają do wysłuchania komunikat o nagrywaniu połączeń i o RODO po czym po 35 sekundach wywala informację "Przepraszamy, numer jest zajęty". Takie coś to albo na początku albo po komunikacie automat powinien kolejkować a nie każda próba sprawdzenia wolnej linii to ponad 40 sekund słuchania w kółko tego samego, ping.
Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny - telefon alarmowy (w nagłych przypadkach) - 602 714 777 - nikt nie odbiera, fajny ten telefon alarmowy taki nie za potrzebny, pong.

Także ja sobie gram z #2019ncov w ping-ponga jak widać powyżej. Tracę siły, od ponad 5,5 godziny bezskutecznie szukając pomocy. Ja mogę iść jutro do rodzinnego na kontrolę i zmianę leków ale pod żadnym pozorem nie chcę narazić przy tym nikogo postronnego... Wystarczyłaby mi osoba, która przez telefon wysłucha w pełni co mi jest i stwierdzi, że faktycznie nie mam powodów do obaw i mogę jutro iść bądź poda mi adres gdzie przeprowadzone zostaną testy na obecność wirusa - nic więcej. Jeżeli macie taki numer to proszę abyście się podzielili ( ͡° ʖ̯ ͡°)

#zalesie
  • 6
  • Odpowiedz
@Matpiotr: Napisałem w innym wpisie - link - już mi ktoś wystawił diagnozę xD Mimo wszystko wolę lekarzy z wykształceniem bo boję się o zdrowie rodziny i osób postronnych gdybym jutro miał iść do lekarza rodzinnego (zgodnie z zaleceniem Pana lekarza z Zakaźnego w Bytomiu).
@AceCombat__dziewiec0: Właśnie 112 to jest dla mnie ostateczność, nie chcę tego wykorzystywać bo ktoś może mieć NZK i się nie dodzwoni - ja poczekam nawet
  • Odpowiedz