Wpis z mikrobloga

Pytanko,
jeżeli współpracuje na umowę zlecenie z firmą a następnie otwieram JDG i dalej współpracuje z tą firmą ale na zasadach B2B to czy przysługują mi preferencyjne stawki ZUS (ulga na start)?

ktoś może wie
#jdg #firma #ksiegowosc
  • 21
@beee: za jakiś czas chcę starać się o dofinansowanie otwarcia działalności i do tego czasu muszę jakoś się rozliczyć

@impet: chodzi o to, że umowa zlecenie może mieć znamiona umowy o pracę?
za jakiś czas chcę starać się o dofinansowanie otwarcia działalności i do tego czasu muszę jakoś się rozliczyć


@frizik: To jedyny powód? Ludzie którzy zakładają działalność z myślą o dofinansowaniu na jej otwarcie rzadko radzą sobie na rynku.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@beee:

za jakiś czas chcę starać się o dofinansowanie otwarcia działalności i do tego czasu muszę jakoś się rozliczyć


@frizik: To jedyny powód? Ludzie którzy zakładają działalność z myślą o dofinansowaniu na jej otwarcie rzadko radzą sobie na rynku.

@beee: bo paradoksem dotacji jest to że jak ktoś ma biznes na którym zarobi to nie ma czaus ogarniać dotacji, a ten kto ma czas ogarnąć dotacje, nie ma dobrego
Odpowiedź brzmi tak, wołam dla waszej informacji aby wyprowadzić z błędu.


@Jaracz_Joint: Jeśli będzie współpracował głównie z tą firmą z którą miał zlecenie to wartość zaoszczędzonych podatków po przejściu na JDK będzie zbyt mała w porównaniu do ryzyka jakie ponosi.

Sztuczne JDG jest łatwiejsze do podważenia niż się Tobie wydaje, dlatego ryzykowanie przez okres 6 lat jest nieodpowiedzialne. Kontrola skarbowa może przyjść nawet 31 grudnia 2020 roku i sprawdzać pięć ostatnich
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@beee: nie ma żadnego ryzyka ponieważ zleceniodawcą nie jest pracodawca i odwrotnie.

Mialem już nie jedna kontrolę (księgowy here) i dopóki obie strony podtrzymują że to relacja b2b a nie pracodawca - pracownik to nigdy nie może zostać to podważone.