Wpis z mikrobloga

Zamierzałem od dłuższego czasu zrobić zakupy do stacji roboczej w domu i chyba nadszedł ten czas. Patrząc na dolara serce się kraje, bo pewnie elektronika pójdzie w górę za niedługo, więc przy rzekomej inflacji chyba warto. Pytanie czy ta płyta i ramy stykną, czy polecacie coś lepszego na wymianę CPU i MOBO w tym budżecie. Na pewno w przyszłości włożę więcej ramu, albo nawet teraz dołożę dwie kości do 64 GB. Gry nie są priorytetem tylko jak największy wynik multicore w Cinebench jako że procek używany głównie do pracy w #cinema4d i zabawy w Houdini Fx i symulacjach.
#pcmasterrace #grafika #grafika3d
Pobierz droik - Zamierzałem od dłuższego czasu zrobić zakupy do stacji roboczej w domu i chyb...
źródło: comment_1584801568J8FgQm6EO5ILZuq3NXjhlj.jpg
  • 13
@droik: elektronika juz dawno poszla do gory, jak ci sie nie spieszy to czekac bo przeplacisz o dobre 30%

jak chcesz maksymalnie wysoka wydajnosc, to dzielisz kosci ramu na wszystkie dostepne sloty
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Norskee: patrząc na historię cen tego co chce wziąsc to są one jeszcze na pułapie ze stycznia/lutego, jeszcze korekta dolara z ostatniego tygodnia do 4.3 nie jest uwzględniona u producentów; zakładam za za tydzień, dwa to wszystko ruszy do góry o 10-20 procent względem ceny początkowej
@droik: Dobra, dopiero teraz zrozumiałem, że docelowo chcesz 128GB RAM, a tylko TR4 to obsłuży. Zastanów się czy potrzebujesz w ogóle więcej niż 64GB RAM. Na Twoim miejscu bym poszedł w R3900x i 4 x 16GB RAM. Wątpię, że zadziała na pełnych prędkościach. Niby 1920x ma 4 kanały pamięci ale i tak to już stary procesor z dużym TDP. Lepiej w tej cenie kupić coś nowego. Na czerwiec zapowiadane są 4
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@kutafonixor Właśnie z drugiej strony nie chce czekać pół roku na procki, czytałem o nowych ryzenach lecz to czas odlegly, bo po pierwsze od tygodnia lecę na home office na freelance I przez obecna sytuacje tak pozostanie przez jeszcze długi czas, więc muszę zakupić coś porządnego. Na pierwsza myśl wpadł 1920x, bo jak wspominałem nie jest ważne tdp tylko wydajnosc w cinebench bo będzie używany do symulacji. Plus do tego ewentualne dojdzie
@droik: co do płyty to montowałem taką do zestawu z TR2950X i dawała radę. Wprawdzie było dużo problemów z działaniem sprzętu ale po update agesa oraz wyłączeniu C6 state na płycie, działa do dziś bez żadnych problemów.
Sprawdź tylko czy na pewno pójdzie ram przy zajętych 8 bankach na 3200mhz, bo raczej nie, ale lepiej się upewnić. Ten ram co wybrałeś to bardzo dobry ram, ale lepiej kupić wersję 3000MHz, parę
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@loczyn: mam w pracy pc złożonego kilka miesięcy temu na i9 9900k i muszę przyznać że ta cenę wydajność to jakaś porażka, dla porównania szef złożył komputer na thereriperze 1920x z czterema rtx2070 super jako render noda bo do tego są idealne masz 60 Pcie lines'ów i przeskok wydajnościowy i multiwatkowości jest wręcz szokujący; warto zaznaczyć że porównuje procesor z 2017 roku za 1000 zł z procesorem za 2300zl z początku
@droik: Dlaczego Vegenance a nie balistic sport? Te nie kręcą się! Balistix sport mają w #!$%@? lepsze kości. W kodzie producenta musi być fraza 'AES', np BLS16G4D30AESB wtedy będzie git. Widzę że na x-kom już są w #!$%@? cenie (ach ten popyt) ale na allegro masz taniej i lepiej: https://allegro.pl/oferta/ballistix-sport-lt-32gb-2x16gb-ddr4-3200mhz-cl16-8959847006
Gdybyś się zastanawiał czy warto iść w szybsze ramy to odpowiadam że warto bo szyna infinity band łącząca chiplety procesora działa