Wpis z mikrobloga

@robert5502: Akurat o to bym się nie przyczepił, bo użyli danych przy podobnej liczbie wykrytych zarażeń. Pamiętaj, że w różnych krajach w różnych momentach zaczęto robić testy.

Natomiast zrobiłem sobie sam research i statystyka dla trzech innych krajów UE w czasie gdy liczba zdiagnozowanych w tych krajach była zbliżona do 387 (kraje wybrane wg PKB per capita w stosunku do Polski - bogatszy, podobny, biedniejszy):
- Austria - 665 testów na
  • Odpowiedz
@WaveCreator: Porównywanie liczby testów w zależności od liczby zarażeń można o kant dupy rozbić. Poprawnie powinno patrzeć się na liczbe testów przy podobnym procentowym wykryciu liczby zarażonych względem całej populacji
  • Odpowiedz
@WaveCreator: ale 212 we Francji, a 387 u nas, to są tak trochę średnio podobne liczby. Prawie 2 razy więcej zakażonych, przy mniejszej liczbie ludności. Ciekawe dlaczego tak wybrali i ile testów robiła Francja przy 400 zakażonych? I dlaczego nie porównali nas do Niemiec albo Czechów?

A porównywanie się do USA, gdzie jest najgorsza służba zdrowia w krajach rozwiniętych, której dostępność jeszcze się pogorszyła przez masowe zwolnienia, a co za tym
  • Odpowiedz
@Replica: Podejrzewam, że dla Francji mogło nie być danych - nie wszystkie kraje podają codziennie liczbę testów. Ale podejrzewam - nie sprawdzałem jak było. Następnego dnia we Francji nie wzrosła jakoś lawinowo liczba chorych.

A, że to był cherry picking pod tezę to sam pisałem wyżej ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@WaveCreator: o dziękuję bardzo za ten wpis, do tej pory jednie dużo osób pisało że robimy mało testów bo... no właśnie chyba bo pasowało do narracji. Teraz widać to wyraźnie w liczbach.
Dziekuję
  • Odpowiedz
@robert5502: Temu mnie te pisowskie #!$%@?***** śmieszą gdy mówią o filtrowaniu wiadomości i dbanie o rzetelność źródeł bo dużo fake newsów jest. XDDD Kraj z makulatury, niech się w końcu tutaj źle zadzieje żeby ludzie na taczkach wywieźli tych zdrajców.
  • Odpowiedz
@robert5502: dziś także około godizny 17 :09 lub 18:09 na tvp info była rozmowa pomiędzy prezenterem a kimś z zewnątrz i doszło do wymiany zdań na temat ilości przeprowadzonych testów po czym prezenter stwierdził że w Polsce przeprowadza się o wiele więcej testów na milion osób niż w Francji Holandii czy usa. Osoba z zewnątrz próbowała temu zaprzeczać ale odrazu realizatorzy przełączyli na jakieś inne informacje przerywając mu w pół zdania.
  • Odpowiedz
@multisanostol: Hm, można posłać wniosek o informację publiczną do TVP z pytaniem, np. co spowodowało taki dobór danych, jakie było ich źródło i kto je przygotował, choć łatwo na pewno nie odpowiedzą. (Wiemy z doświadczenia jak TVP (nie) odpisuje na wnioski nawet po wygranych sprawach sądowych, będziemy o tym też niedługo znów pisać na ten temat). Ale nasi prawnicy chęcią pomogą prawnie w przypadku braku odpowiedzi.
  • Odpowiedz
@Watchdog_Polska: zawołałam was bo myślałam, że to jawne kłamstwo i juz oczami wyobraźni widzialam jak muszą przeprosić na antenie i sprostować wszystko. Przejrzalam komentarze i dostepne źródła i widze że oni są obrzydliwie oślizgli i po prostu podkładają wybrane dane pod własne tezy. Przykre
  • Odpowiedz