Wpis z mikrobloga

Ty:
- zamknij firmę
- siedź w domu
- nie widuj się ze znajomymi
- nie wychodź z dziećmi na spacer do lasu
- ogranicz wszelką aktywność
- módl się, żeby nie zbankrutować

A tymczasem starzy ludzie o lasce, z nadciśnieniem i chorym sercem
- #!$%@? o 7:00 rano do netto na promocję piersi z kurczaka za złoty dwajściadziewienć
- jeździj #!$%@? empekiem do przychodni na wizytę u ortopedy, bo się nie może zmarnować
- #!$%@? z 4. piętra w bloku na dół o lasce i chodź bez celu po mieście, bo ładna pogoda
- chodź codziennie w tygodniu do kościoła pomiędzy przyjmowaniem leków na serce, bo przecież bozia czeka

Zaczynam się poważnie zastanawiać czy ochrona starych ludzi warta jest poświęcania gospodarki...

#covid19
#koronawirus
  • 27
@resuf: ja jestem #!$%@? na moich dziadków, bo właśnie tak się zachowują. Tłumaczysz, grozisz, starasz się uświadamiać to nic nie wchodzi do łba XD babcia ma zaciesz i jest podekscytowana, bo nie widziała tak pustych autobusów od dawna i jeździ namiętnie od sklepu do sklepu. A tu po kwiatka, a tu na cmentarzyk XD ja jej powiedziałam wprost, że nie dość że sama umrze z dziadkiem to pozaraża innych, to mówi
@resuf nie bądź dla siebie aż tak restrykcyjny, a tym bardziej dla dzieci. Trzymasz je w zamknięciu i planujesz tak ile jeszcze? To, że dziadki wychodzą to jeden problem, ale to że ty aż tak się zamykasz, to też problem, którego nie dostrzegasz. Kto zarazi twoje dzieci wirusem na spacerze do lasu? Ja nie rozumiem, serio. Można iść na zakupy, można iść do pracy, a nie można iść na spacer?
@resuf moja babcia i dziadzius akurat maja troche oleju w glowie i siedzą w domu. Msze oglądają w telewizji co niedzielę, ale nie klekaja przed telewizorem. ()
@resuf: a teraz popatrz na te Panie ekspedientki w przytoczonym przez Ciebie Lidlu... Często są w starszym wieku, ale pracują byś mógł zrobić te zapasy () PS - moja mama 73 lata ciągle pracuje, bo jak przestanie to nie starczy jej do pierwszego z emerytury ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@resuf: ale wtedy przynajmniej można w karcie zgonu jako przyczynę wpisać nadciśnienie/zawał, liczba zgonów jest zgodna z polityką partii ("grypa groźniejsza") i spokojnie można pograć w CSa