Wpis z mikrobloga

@tpap: Mnie już dziesiątki kucy przekonywało że w USA nie ma prywatnej służby zdrowia tylko lewactwo. Także nie znasz się lewaku, temat zamykam za śmiecenie na forum. Warn.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@tpap prywatna służba zdrowia:chcesz to zrobimy ci badanie nawet jutro, w niedziele

Publiczna: hmmm no usg to za 3msc najbliżej, szkoda że pilne, w razie co może Pan prywatnie zrobić

@ButtHurtAlert: miałem lepiej, na NFZ za 3 miesiące a prywatnie teraz za 160zl ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@tpap: Możnaby marudzić na poziom służby zdrowia gdyby jej finansowanie było adekwatne. Prywatne luxmedy i inne chcovery bezpośrednio zarabiają na niskim finansowaniu służby zdrowia w PL. W krajach OECD średnie wydatki na służbę zdrowia to blisko 9% - w PL - około 6%. To ok. 30-40% więcej środków których brakuje na lepszą służbę zdrowia, więc lukę wypełnia prywatyzacja. I teraz za to "oszczędzanie" przyjdzie nam zapłacić - a to są pieniądze
Pobierz
źródło: comment_1585000423eEFWOsua515Bn0kmlwuTY9.jpg
@tpap: w państwowej służbie zdrowia też teraz wszystkiego nie zrobisz. Ba, nawet u prywatnych lekarzy nie wszystko zrobisz, płacąc gotówką. Dzwoniłem ostatnio do dentystki, to mi powiedziała, że mają zalecenie, żeby nie przyjmować, jeśli ząb nie boli.
Gdyby nie Medicovery, Luxmedy itd. to państwowa służba zdrowia w dużych miastach już by się dawno #!$%@?ła na pysk.
@restecp: Za to w publicznej załamuje się szpital od jednego pacjenta w Krakowie ( ͡º ͜ʖ͡º) Nie ma na podstawowe wyposażenie dla personelu, a społeczeństwo robi zrzutkę z własnych pieniędzy (czyli płaci drugi raz za coś co zostało im już pobrane z wypłaty). Ruchanie w dwie dziurki.
@tpap Pezez te pakiety i abonamenty w tym kraju nie ma już normalnej prywatnej służby zdrowia, za wyjątkiem małych gabinetów, które ich nie obsługują. Płatna wizyta, za stosunkowo wysoką cenę za poradę stanowiła pewien bufor i ograniczenie dostępności. Obecnie, szczególne w większych miastach, większość "prywatnych" wizyt realizowana jest w ramach pakietów medycznych za które płaci ktoś inny niż pacjent, dlatego mamy kolejki jak do lekarza na NFZ.
@Geraltzkiwi
I szpital ten działa według wspaniałych wolnorynkowych zasad czy w ramach kontraktu NFZ? Wykonuje opłacalną radioterapię czy może podaje refundowane przez państwo leki i nie wykonuje poważniejszych operacji, bo się nie opłaca. Na tym polega mit wspaniale działającej prywatnej służby zdrowia, póki jesteś zdrowy będziemy ciebie leczyć, jeśli nie to niech państwo płaci.
@AlternatywnyKaloryfer z tego co wiem to i prywatnie i w czesci na nfz. Jak chyba wszystkie prywatne szpitale. To raczej ze wzgledu na pacjentow niebonamentowych ktorzy z takich uslug moga skorzystac rowniez w ramach nfz. Od kilkunastu lat lecze sie wyłącznie prywatnie i nigdy nie mialem problemow o ktorych piszesz. Co wiecej mam pakiet ktory uprawnia mnie do korzystania ze wszystkiego wszedzie w tym nieograniczoną ilosc wizyt domowych. Wchodze wszedzie bez kolejek