Wpis z mikrobloga

@weakra: mam od nowości trafica 1.6 dci 115 km. Auto ze mną już 4 lata i Prawie 100k przebiegu. Ogólnie bardzo dobry bus. Cenowo dużo lepiej wychodzi od transportera a wcale nie jest bardziej awaryjny. Usterki przez ten czas to
Pompka paliwa w baku kupiona druga używana 350zl
Łączniki stabilizatora. Oryginał to gowno wymieniałem co 20k. Kupiłem meyle hd i nie pukają od 40 tys km
Amortyzatory przód wylały się po
@Rapek6263: @Endrius: @ziemniag: Powiem tak :
Mam obecnie doblo 2011r, przejechalem w rok 100k kilometrow, ale niestety jest za male. Przez caly rok uzytkowania - 0 awarii (odpukac). Spalanie 6-7l

Mysle nad Talento, w stosunku do Transita naprawde cenowo wypada o niebo lepiej... Chyba ze polecacie cos jeszcze innego? Ducato wydaje mi sie za duze pod wzgledem gabarytowym, potrzebuje auto dlugie. (L2 conajmniej)

Aaa wlasnie, jak z ladownoscia? 1T?
Kiedys slyszalem cos takiego, ze jak auto ma 3 fotele i jeden sie wymontuje i zarejestruje jako pojazd 2-os, to dochodzi X kilogramow ladownosci? To fejk?


@weakra:
Nie wiem co na to homologacja, możliwe ale pewnie trzeba ogarniętego urzędnika bo pierwsza lepsza Grażka na bank zaśpiewa, że nie i ch...
Tu masz ładowności i inne parametry (to zależy jak skonfigurowany). https://www.fiatprofessional.com/pl/talento/furgon
@weakra: mój miał 1200 ładowności i spokojnie tyle na niego wrzucałem. Mimo 1.6 115 km nadal dało się jechać. Z ladownoscia po wymianie fotela może być ze się zmieni ale ile wazy ta ławka a fotel. Podejrzewam ze różnica nie większa jak 10 kg a zachodu do zmiany parametrów konstrukcyjnych dużo. Wiem bo zmieniałem swojego z busa blaszaka na 9 osobowy. W Ducato będzie dużo bardziej czuć ze to auto dostawcze.
@weakra mam talento 1.6 125, średnie spalanie 7.8, powyżej 120 bardzo słychać opory powietrza. Awarie to wymiana EGR po 50k km. W 2 busie też EGR padł w tym samym czasie. Tarcze + klocki na przód to około 1400 zl. Fotel kierowcy dla mnie bardzo wygodny. Minus klimatyzacji dla pasażerów z tyłu to że z góry leci zimne powietrze, a z dołu gorące xd
@PierwszyOstatniraz: Mocno siedzi przy pelnym obciazeniu? Generalnie ja chce wersje z najdluzsza paka, czesto woze ladunek (1000-1300kg). Ale raczej zdecyduje sie na to Talento(chociaz poczytam jeszcze o renowce) Kupowales nowego? Bo sie bije z myslami czy wziac 2 letnia uzywke czy nowke :p
@weakra ja wożę ludzi, tak więc nie wiem jak to wygląda przy pełnym obciążeniu. Na pewno czuć wtedy lepsze prowadzenie bo nie ucieka tył. Mi dzisiaj w ASO powiedzieli że prawdopodobnie padły łożyska w skrzyni po 50k km. Sprawdź zawieszenie bo też mi cały tył walił na dziurach, a ASO tylko wymienili amory i nic to nie dało. W 2 busie były problemy ze skrzypieniem foteli. Imo jako wół roboczy ok ale