Wpis z mikrobloga

Dzisiaj spodziewałem się, że mogą być spadki, więc wolałem w ciągu dnia nie śledzić sytuacji poza sprawdzeniem ogólnie indeksów i dopiero teraz zalogowałem się do Degiro. W dzień natomiast zainteresowałem się tematem nadciągającej suszy do naszego kraju i jej wpływem na gospodarkę, bardzo interesujący temat, ale również niepokojący, szczególnie uwzględniając fakt, że całe siły skierowane są obecnie na walkę z koronawirusem i mało kto przejmuje się teraz, czy robi cokolwiek w sprawie nadchodzącej suszy. Podsumowując sytuacja obecnie wygląda tak:

Na koniec dzisiejszego dnia portfel inwestycyjny stracił: -105,23 EUR
Łącznie od początku(25.03.20) portfel inwestycyjny stracił: -76,60 EUR

O dziwo zauważyłem, że zdecydowanie bardziej szargały mną emocje jak portfel rósł, a dzisiejsze spadki przyjąłem mimo wszystko z pełnym spokojem. Żadne z wcześniej ustawionych automatycznych zleceń nie zostało jeszcze dzisiaj zrealizowane. Tymczasem coraz bliższy jest zakup akcji Goldman Sachs w ilości: 1 za 151 USD, który po dzisiejszych spadkach kosztuje 158,29 USD oraz zakup trzech akcji American Express po 85 USD, które spadło dzisiaj do 88,62 USD.
Na obecną chwilę największym sukcesem portfela jest US Bancorp Corp, który od początku zakupy zyskał +10,19%. Natomiast największe straty wykazały Apple oraz Berkshire Hathaway, obie te inwestycje tracą po ponad 5%.

Poprzednie wpisy:
-Wpis numer 1
-Wpis numer 2

Osoby ciekawe tego czy uda się amatorowi coś ugrać na kryzysie zapraszam do śledzenia tagu => #inwestoramator
Tym nie zainteresowanym polecam wrzucenia tagu na => #czarnolisto

Pozwolę sobie ten jeden raz zawołać osoby pulsujące poprzednie wpisy: @Waniv @stojam_obok @Miorz @bogush @flugaarugakakaraka
Następny raz nie będę wam już zawracał dupy, jak coś to macie tag do śledzenia i sorki, że teraz wam zawracałem :P
#gielda #inwestycje #inwestowanie #finanse #kryzys2020
Pobierz shinigami26 - Dzisiaj spodziewałem się, że mogą być spadki, więc wolałem w ciągu dnia...
źródło: comment_1585340247BQinvSvFeU5HBikjhKyCHp.jpg
  • 15
spoko akcje, potrzymasz chociaz z rok to zarobiasz, tak jak pan Buffett powiedział( ͡° ͜ʖ ͡°) (w tłumaczeniu) >> Nie mam jakichś specjalnych przemyśleń na temat koronawirusa. To co się dzieje jest z pewnością przerażające. Podejrzewam, że w przyszłości będą się pojawiały różne pandemie. Jednak przypominam, że kupowanie akcji oznacza nabywanie części biznesu. Najlepiej robić to w perspektywie co najmniej kilkunastu lat, a może i kilku dekad. Panika
@stojam_obok załóż konto trial na simplysafedividend i będziesz miał sporo informacji. Ale z tego wszystkiego co się nauczyłem, to inwestycje w pojedyncze spółki to praca na pełen etat.


@Silvervend: dywidendy sobie odpuściłem jednak, jak policzyłem, że ~~250k zainwestowane daje ~900zł miesięcznie :(
@stojam_obok jeżeli inwestujesz w ETFy i masz odpowiednio zdywersyfikowane inwestycje, to raz zainwestowane pieniądze nabierają wartości i wypłacają coraz większe dywidendy. To jest schemat powtarzający się już od lat, więc z grubsza wiadomo co będzie.