Wpis z mikrobloga

#polandballstats 2020/03/29 10:56:39
czerwono = duży przyrost zakażeń
3 największe skupiska wirusa to: #warszawa #wroclaw #katowice

jacku - #polandballstats 2020/03/29 10:56:39
czerwono = duży przyrost zakażeń
3 naj...

źródło: comment_1585472948kDfnwkU9z0oqv1ycaxmbWj.jpg

Pobierz

Czy zamknąć starsze osoby na siłę w domach?

  • tak, zablokowali już 1719 miejsc szpitalnych 79.0% (256)
  • nie, pozwólmy im chodzić na promocje jak chcą 21.0% (68)

Oddanych głosów: 324

  • 13
@jacku: Prędzej uwierzę, że UFO wylądowało na Stadionie Śląskim niż w te oficjalne polskie liczby...

Tydzień temu robiłam już takie wyliczenia, a dziś je powtórzyłam - konkluzja wciąż taka sama i dość zatrważająca.
Otóż porównałam statystyki wirusa (dane z Johns Hopkins University na 29.03. ok 17:00) w kilkunastu krajach europejskich:

- Porównałam liczbę ludności w każdym kraju z liczbą ludności Polski, np. Niemcy (83mln) to ok 216% Polski, a Szwajcaria (8mln)
KotekWButach - @jacku: Prędzej uwierzę, że UFO wylądowało na Stadionie Śląskim niż w ...

źródło: comment_15854981712R3zw9Yt0EyymocLGoFr5a.jpg

Pobierz
@KotekWButach: tak naprawdę wszystkie dane są płynne na ten moment i nie wiadomo komu wierzyć i jak to liczyć w stosunku do zarażeń innymi podobnymi wirusami. Można ew. dodać do mapki np. współczynnik wiarygodności który procentowo pokaże na ile jest rozjazd w stosunku do okolicznych krajów. Trzeba też wziąć pod uwagę że u nas jest niewielka gestość zaludnienia
@jacku: Ok, gęstość ma znaczenie.
Ale wierzysz rządowi i służbom sanitarnym w kraju, w którym propaganda kwitnie a służba zdrowia leży i kwiczy, czy raczej krajom, gdzie służba zdrowia stoi trochę lepiej?
Nawet gdyby porównać PL z Rumunią, to w PL powinno być 1,75 x więcej chorych (a jeśli ze Szwajcarią to 39 x więcej!!!). Ja właśnie ten rozjazd policzyłam...
@KotekWButach: ja nikomu nie wierzę ale mapkę musiałem na czymś oprzeć i wybrałem dane rządowe, jeśli są zafałszowane to mapka też jest zafałszowana ale nie moim zadaniem jest dociekanie prawdy narodowej bo mam kupę ważniejszych rzeczy na głowie, jeśli czujesz się na siłach - próbuj, ja mogę to info ew. umieścić jako warte rozważenia