Wpis z mikrobloga

Mam Bolta, kumpel ma Sigme 16.12 STS. Jeżdżę sam- zero problemów, jeżdżę z nim Wahoo mi szaleje. Zazwyczaj Bolt ma problem z czujnikiem prędkości, pokazuje mi przeważnie 0km/h albo są skoki 0 - 16 - 32 (jadą 32km/h dzieli sobie na pół i spada do 0 i tak w kółko). Kadencja też czasami pada ale nie tak często.

Miał ktoś styczność z wahoo + sigma, problem nie do rozwiązania? Wyłączyłem czujkę prędkości i jeżdżę z ziomkiem na danych z GPSu i działa.

#wahoo #sigma
  • 15
@DerMirker: No tyle to ja wiem tylko co z tym zrobić... Nie da się nic zrobić? Przecież to można minąć kogokolwiek na drodze i kaplica. Jak tylko zaczynamy jazdę to łapie jego czujkę i potem Wahoo już nie wraca do normy i pokazuje dalej 0 z moją czujką, on się zbliży i pokazuje skokowe odczyty.

W ogóle to ładny ma zasięg bo łapie spokojnie z ok 50m.
@Traviu: Nie wiem. Wina leży w Sigmie, wielokrotnie jeździłem z ludźmi, którzy mieli Garminy i Wahoo i nigdy nie było żadnych problemów. Może by tak zamienić fabryczny magnes w Sigmie na jakiś inny? Wydaje się, że jest za mocny
@panato: Napisałem to w poście, Sherlocku. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ale to nie jest rozwiązanie problemu, jeśli w ogóle takie istnieje.

Wyłączyłem czujkę prędkości i jeżdżę z ziomkiem na danych z GPSu i działa.
@DerMirker: @motoinzyniere: @panato:

Napisałem z czego ja korzystam, z czego korzysta kumpel. Zapytałem czy ktoś zgłaszał już taki problem i czy jest jakieś rozwiązanie tego problemu. Taka odpowiedź:

I am sorry you are experiencing this type of issue. In order to assist, please confirm the following:


Make and model of speed sensor being used by both you and your friend.

Please confirm if you have verified if your friend