Wpis z mikrobloga

Najpiękniejszy samochód w historii świata cz.2

Czasami gdy idę ulicą i widzę zaparkowaną Alfę 159, mówię do siebie w duchu

O, fajna ta nowa Alfa, może sobie kiedyś kupię


Później wracam do mieszkania, włączam internet, wpisuję w google Alfa Romeo 159 ti ile kosztuje i gdzieś w rogu pojawia się okres produkcji 2005-2011. Wtedy szczypię się w rękę i czytam ponownie. Po chwili dopiero uświadamiam sobie, że 2005 był 15 lat temu.

Jak to możliwe, że piętnastoletnie auto wygląda jakby dopiero wyjechało z salonu i wcale nie chce się zestarzeć? Jak to możliwe, że auto ciągle wygląda drapieżnie, dynamicznie i stylowo i w niczym nie przypomina ostentacyjnego, nachalnego, ociekającego chromem agresywnego przepychu typowego Niemieckiego Prestiżowego Samochodu z tych lat? Nie wiem, tutaj trzeba by zadzwonić do pana Giugiaro i zapytać, jak się projektuje nieśmiertelne nadwozia.

Audi A4 B7 - wygląda jak marzenie grubego trzydziestoparolatka w obcisłym podkoszulku z napisem D&G i wystającym bebechem
BMW E90 - wygląda jak typowe BMW, czyli jadę ci #!$%@?ć
Mercedes-Benz W204 - nudny i konserwatywny design dla starego Niemca (teraz nowe Mercedesy wyglądają jak tworzone specjalnie dla dyrektora fabryki smrodu w Shenzen lub Yiwu)
Opel Insignia A - nie ma startu do Alfy
Ford Mondeo IV - tani i biedny z wyglądu

Tak więc Alfa 159 doszczętnie rozgromiła rynek motoryzacyjny w latach dwutysięcznych pod względem designu i nikt nawet nie nawiązał walki. Oczywiście nie mówię o technikaliach i osiągach, bo było wiele lepszych fur.

#rzetelnafura -> gorliwy wyznawca samochodów włoskich (i japońskich)
#samochody #motoryzacja #carboners #carspotting #alfaromeo #alfaholicy #forzaitalia
DerMirker - Najpiękniejszy samochód w historii świata cz.2

Czasami gdy idę ulicą i...

źródło: comment_1585626874rKWP2S4gWltTTMkgFtdoLP.jpg

Pobierz
  • 98
@andrzeju1:

Przejedź się Brerą i na 99% Ci przejdzie. A jak nie przejdzie to będziesz musiał kupić. Ja byłem zakochany w 159 i Brerze. Pół zeszłego roku polowałem na 159 ale nie trafiłem na ładny egzemplarz. Brerą przejechałem się raz i mi zupełnie przeszło. Skończyłem z e92.

@DerMirker:
IMHO najładniejszy sedan jaki można kupić za rozsądne pieniądze. Żeby jeszcze V6 było szybkie, a wnętrza trzymały się kupy...
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 9
@Jin: tyle, że alfy mechanicznie to tragedia. Każdy ci to powie, kto chociaż raz musiał majstrować przy tych autach. Wygląd wyglądem, kwestia gustu, ale na samej optyce daleko nie zajedziesz. Nigdy nie rozumiałem spuszczania się nad tymi autami. Prowadzą się w porządku, jeżdżą fajnie, optycznie jak już wspomniałem - kwestia osobista. Ale cała otoczka tego auta i durne włoskie patenty niszczą całą sympatię :)
@wxx71: Ja na swoją nie narzekam, 1.9 JTD 16V
Jeżdżę nią od roku, zrobiłem 40k km, i oprócz wymian oleju, i jednej wymiany klocków hamulcowych nie robiłem w niej nic.
Chyba, że chodzi o sam dostęp podczas napraw, to może i tak, bo nawet głupi filtr oleju jest w takim miejscu że trzeba się męczyć żeby go wyjąć
159 to był akurat udany model z ponadzprzeciętną niezawodnością


@Alcoholic_Desacrator: Ponadprzeciętną to raczej nie. Ale powiedzmy że akceptowalną. Niestety podwozie jest niewiele lepsze niż w 156 - znów atakuje je korozja. Ramy pomocnicze, wnętrza nadkoli, końcówki progów. Co tu dużo mówić - Jest źle
Co druga rama z przodu wygląda tak:
https://allegro.pl/oferta/sanki-trawers-belka-alfa-159-2-2jts-8310866487