Wpis z mikrobloga

Do kolezanki wlasnie zadzwonili z sanepidu, ze samolotem ktorym wracala #lotdodomu z Londynu wracalo 5 potwierdzonych przypadkow korony. Ona mowi ze masakra, bo na lotnisku byl scisk, a pozniej ci wszyscy ludzie na wlasna reke wracali do domow czesto transportem publicznym. Na dodatek ona sama jest na kwarantannie w domu rodzinnym, z innymi domownikami, czyli wszyscy mogli wychodzic normalnie do pracy itp poza nia.
Tak sie wlasnie sprowadza zaraze do Polski. Kraju, w ktorym sluzba zdrowia jest w fatalnym stanie (o czym mowia wszystkie zagraniczne media) i gdzie jest najmniej lekarzy w Europie (2 miejsce od konca). Ale czego sie nie zrobi zeby ratowac #lot z opresji.
Zalamka nad tym panstwem. Skoro hotele sa pozamykane i inne sanatoria serio taki problem tych ludzi przewozic na kwaratnanne do jednego miejsca? Ja rozumiem ze to sa koszty ale jakos 2mld na #!$%@? TVP mieli.
#koronawirus #bekazpisu
  • 50
@Bakardi: Nie. Dopiero od wczoraj to weszlo. Jestem pewna na 100%, wczesniej tylko osoba wracajaca do kraju poddawana byla kwarantannie, reszta domownikow NIE. Wiem ze to jest tak glupie ze az ciezko uwierzyc ale tak bylo. Poza tym moja kolezanka dostala takie same informacje po powrocie. Zalecenia byly zeby miala osobny pokoj, lazienke itp zeby reszta domownikow byla jak najmniej narazona. Ale oni kwarantanna nie byli objeci.
@NapoleonWybuchowiec: Ale ja nie generalizuje. Pokazuje żywy przykład tego jak lotdodomu zwozi zarażonych ludzi bez żadnego planu co dalej. Biorąc pod uwagę stan naszej opieki zdrowotnej to jest nie do pomyślenia że Ci ludzie tak o sobie wracają i jeżdżą po Polsce. Tam skąd pochodzę wróciło bardzo bardzo dużo osób i niewiele z nich się zdecydowało na kwarantannę poza domem. Ośrodki wydzielone przez gminę stoją puste a ludzi wróciło multum
@food4thoughts: To, że ludzie nie myślą to nie wina rządu. Wracała z Londynu i nie spodziewała się, że może się zarazić?
Też leciałem, cały lot w maseczce, na lotnisku podstawiony przez rodzinę samochód i dziś mija 11 dzień w wynajętym na ten czas mieszkaniu.
A z tego co wiem, jak ktoś nie ma kasy i nie może zorganizować żadnego miejsca to zapewniają internaty czy inne cuda.
@NapoleonWybuchowiec: No spoko, jako bezrobotny sie zarejestrowales? Bo rozowy jak studiowal bedac osoba ubezpieczona musiala zaplacic za szpital 5k w polsce, bo ktos nie kliknal w systemie. Dlaczego zplacila? Bo skarbowka zablokowala konta w bankach. To sa jedne z powodow, dla ktorych nie wroce do tego panstwa i zycze mu upadku na zbity ryj systemowi. A politykow mam nadzieje, ze ktos rozliczy za wszystkie walki.
@NapoleonWybuchowiec: Bezpiecznie w Polsce xDD sorry ale dla mnie jesteście wszyscy słabi, do Uk za funtami, do Polski wydawać bo taniej itd itp i takie życie kombinanta gdzie by zarobić żeby się nie narobić. Płaciłeś podatki w UK to teraz obciążaj ich system a nie masz.