Wpis z mikrobloga

#stackoverflow #programowanie #programista15k
Do tej pory prawie nie używałem stackoverflow. W sensie nie udzielałem się, trafiałem tam jedynie z googla. 2 dni temu zadałem pierwsze od paru lat pytanie. Czekając na odpowiedź z nudów odpowiedziałem na 3 pytania i zgarnąłem trochę punktów reputacji.
Dzisiaj zamierzam przesiedzieć tam pół dnia i porozwiązywać problemy na które znam odpowiedź i na które nie znam ale jestem w stanie się dogooglować.
Czy dobrze wyglądające konto na stacku może być wartościowym wpisem w CV?
Ile punktów warto by było nastukać, zanim wstawi się w CV linka?
Jakieś inne portale z rodziny stackexchange warto odwiedzić? Na server faultcie i tym o krypto chyba miałbym coś do powiedzenia, ale nie wiem gdzie jeszcze.
  • 7
@CoolCake: wpadlem kiedys w goraczke zdobywania reputacji ale po paru latach jak wprowadzili SO careers i linkedin wysral mnostwo scrapper botow to zdecydowalem usunac konto bo nie moglem odpedzic sie od ofert pracy w technologii, w ktorej od lat juz nie pracowalem. Bylo to naprawde meczace doswiadczenie. Bylo to co prawda okolo jakichs 7 moze 8 lat temu a wiekszosc reputacji zdobytej na tagu VBA (2 miejsce na SO na tagu
@CoolCake:
Powiem tak - m.in. profil na SO wpłynął na to, że zacząłem teraz pracę tam, gdzie zacząłem. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Sam wcześniej rekrutując ludzi do firmy zwracałem uwagę na:
- zwięzłą CV,
- link do GH, na którym były jakieś sensowne kody,
- aktywność na SO,
- aktywność na GH.
Nie jest to karta przetargowa, ale zawsze jest to dodatkowy atut.