Wpis z mikrobloga

Kończę oglądać tę nową Madokę już tak bardziej dla formalności, bo już dawno się w tym pogubiłem.

Pisałem o niej już tu.

Pierwszy odcinek był fajny, cała reszta (no może jeszcze poza 9, który całościowo był ok, w porównaniu z tym, do czego przyzwyczaił mnie ogólny poziom serii), to jest jedno wielkie meh ze sporadycznymi wyjątkami. Jakieś 90% serii to nudna narracja, nudne postacie, słaba animacja i nieciekawa fabuła. Jak to oglądam to mam wrażenie, że ktoś posklejał ze sobą losowo stworzone sceny z losowymi postaciami w losowych miejscach i chciał stworzyć z tego jakąś historię. Możliwe, że to układa się w jakąś sensowną, logiczną całość, ale nie mam zamiaru robić specjalnie po to rewatcha z kartką i długopisem by jakoś posklejać ze sobą te pieprzone puzzle. To nie jest tego warte... Wystawiając tej serii 6/10 i tak towarzyszy mi wrażenie, że to może być ocena zbyt wysoka, ale to głównie przez poprzeczkę postawioną przez prawilną i oryginalną Madokę sprzed 9 lat, która jest dziełem epokowym. Dziełem, które zmieniło obraz mahou shoujo raz na zawsze. Przez które to należy dzielić serie o magicznych dziewczynach na te przed powstaniem Madoki i na te po. Magia Record w tym momencie niestety niemalże zakrawa o profanację oryginału...

To wszystko napisałem zapominając, że odcinek 12 nie jest ostatnim ;d Dopiero będę się zabierał za 13, ale właśnie dostałem powiadomienie z MAL-a, że to dostało drugi sezon. Nie dowierzam xd Wolałbym się już dłużej z tym nie męczyć, ale obejrzę i go. Nie wiem, co stało za tą decyzją - czy to serio się tak dobrze oglądało (w co wątpię), czy był on zaplanowany od samego początku, bo historii nie można było w żaden sposób zamknąć w jednym - o czym niedługo się przekonam.

Trzeba przyznać, że realizacja walk w ostatnim epie to jest już sztos. Szkoda że większość tego, co było pomiędzy pierwszym, a ostatnim odcinkiem nie dorastało temu do pięt.

Mimo że pod koniec historii zrobiło się mroczniej, intensywniej i ogólnie ciekawiej, to oceny 6/10 nie zmieniam ¯\_(ツ)_/¯
#anime #animedyskusja #madoka #puellamagimadokamagika #magiarecord #magiarecordmahoushoujomadokamagicagaiden #magireco
tamagotchi - Kończę oglądać tę nową Madokę już tak bardziej dla formalności, bo już d...

źródło: comment_1585819615GAUAXBigr7Fm9CbRWrXJYG.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz