Wpis z mikrobloga

Szybką decyzja. Wizyta w gabinecie cztery dni później i ciach! Wczoraj poddałem się wazektomii. Wbrew opinii panującej na wykopie, wybrałem Dr. Siwika. Zabieg przebiegł sprawnie i w miłej atmosferze. Od momentu wejścia do momentu wyjścia z gabinetu minęło 30 minut.
Po zabiegu nie odczuwałem żadnego bólu. Czułem jedynie "nabrzmiałość" moszny.

Mam już dwójkę dzieci i nie planujemy więcej. Przez 12 lat związku nie zabezpieczaliśmy się - bazowaliśmy na moim timingu. Po drugim dziecku żona zaczęła brać tabletki ale szybko stwierdziliśmy, że nie będzie się truć, a że o wazektomii myślałem od dawna to proces decyzyjny był krótki.

Odpowiem na pytania. Co miesiąc będę relacjonował jak się czuje, oraz jak wpłynęło to na relacje i jakość seksu.

#wazektomia #wyznanie #antykoncepcja #rodzina
  • 74
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 10
@MrJeepersCreepers: dobra to jeszcze jedno pytanie, bardziej techniczne, ale może umiesz odpowiedzieć skoro siedzisz w temacie - jak rozumiem, w dużym uproszczeniu wazektomia polega na zaciśnięciu klipsa na nasieniowodzie (lub jego totalnym odcięciu). To co się dzieje z nasieniem produkowanym przez jądra - z czasem pewnie jest go coraz mniej, ale co na początku skoro nie ma już ujścia na zewnątrz?
@justanotherdude:
Przed zabiegiem należy wykonać badania: morfologia krwi oraz antygen HBS. Koszt 45 zł. Wyniki tego samego dnia.
Wyniki wraz z formularzem rejestracji przesyłamy na maila kliniki.
Drukujemy kilka formularzy ze strony wazektomia. com i dostarczamy je w dniu zabiegu.
Do kliniki przybyłem 20 minut wcześniej. Miłe powitanie przez doktora, symboliczne "poklepanie po ramieniu" które spuściło ciśnienie, wymiana kilku zdań o podróży, pogodzie itp. Uregulowanie płatności przed zabiegiem. Następnie jesteś proszony
@powaznyczlowiek: Wytrysk występuje nadal. Ejakulat po zabiegu nie zawiera plemników. Pleminiki są produkowane w jądrach, po wazektomii są absorbowane przez organizm (same plemniki stanowią objętościowo minimalna ilość spermy). Więc bez obaw, że wyrośnie nam gula na klejnotach w której będą zbierać się plemniki bądź dojdzie do zapalenia! ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Reynald: Jakość seksu z wiekiem wzrasta wykładniczo :) Każdy związek, a zarazem ludzie go tworzący są inni, nie da się generalizować, ale w naszym przypadku dojrzały seks zaczął się po kryzysie związanym z urodzeniem się pierwszego dziecka. Duży wpływ na jakość seksu miało porzucenie mastrubacji, już dwa miesiące po rzuceniu tego nałogu (bo w moim przypadku tak to wyglądało) seks przestał być mechaniczny, a penis stał się kolejnym zmysłem. Wpłynęło to