Wpis z mikrobloga

Mam takie pytanie apropo opodatkowania dywidend z zagranicznych giełd.
1) Wiem na pewno, ze jesli chodzi o polskich brokerów takich jak xtb to niestety w przypadku giełdy amerykańskiej pobierają 30% podatku u źródła. Czy tyczy się to także wszystkich innych zagranicznych giełd jak np. londyńska?
2) Wiem, że spółki giełdowe z Wielkiej Brytanii takie jak BP wypłacają dywidendę brutto a reszta jest rozliczana przez brokera/ciebie w zależności od tego czy polski czy zagraniczny broker.
I tu pytanie jak to jest w przypadku spółek zagranicznych tylko notowanych na londyńskiej giełdzie przez ADR takie jak np. Gazprom ? https://ycharts.com/companies/OGZPY/dividend

#xtb #gielda #podatki
  • 6
1) Wiem na pewno, ze jesli chodzi o polskich brokerów takich jak xtb to niestety w przypadku giełdy amerykańskiej pobierają 30% podatku u źródła. Czy tyczy się to także wszystkich innych zagranicznych giełd jak np. londyńska?


@Mysciak: Przynajmniej na degiro nie pobierają. Możesz wnioskować o zwolnienie z tego podatku.
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Mysciak: uwaga podaje hasło: zainteresuj się formularzem w8-ben. Przy zakładaniu konta w mbanku dostałem informację że nie ma podwójnego opodatkowania(czyli muszą jakoś przekazywać informację o rezydencji podatkowej)