Wpis z mikrobloga

Rząd może pozbawić moją siostrę marzeń, a miała być znanym chirurgiem (rodzina lekarska)

Wszystko rozchodzi się o matury. Już wyjaśniam. Rodzina lekarska z dziada pradziada. Udziały w firmach farmaceutycznych. Teraz czas na młodszą siostrę. Prymuskę, przewodniczącą klasy, która gdzie się nie pojawiała zgarniała główną nagrodę. Konkurs o wiedzy ochrony środowiska? Złoty medal. Konkurs z wiedzy pożarniczej, laureatka Polski. Ukończony certyfikowany kurs szycia. Teraz 3 klasa liceum. Oceny odpuściła, nie są miarodajne. Dziś traci nadzieje, szarpią nią wątpliwości. Zero chłopaków i znajomych. Zero problemów. Do teraz.

Zaciekle walczyła, nocą i dniem, ranem i wieczorem by dobrze przygotować się do biologii i chemii. Pamiętam jak na kolację wigilijną zeszła do nas tylko na chwilę, by połamać się opłatkiem i coś zjeść.

A teraz? Prawdopodobnie rząd zlikwiduje matury (przerobiła tuziny arkuszy). Godziny płatnych korków i reelekcji. Najlepsi egzaminatorzy a wśród nich lekarze praktycy. Teraz przy likwidacji matur, to oceny prawdopodobnie będą wyznacznikiem poziomu ucznia. Potem rekrutacja na medycynę, będzie odbywać się na ich podstawie. Wtedy to nie ona, prestiżowa prymuska, z powołania lekarka dostanie się na prestiżową uczelnię, tylko koleżanka z ławki, która lepiej potrafiła ściągać.

Mam tylko szczerą nadzieję, że rząd albo przesunie matury, albo sprawi by moja siostra jednak się dostała. Tak to moi drodzy wygląda z perspektywy rodziny lekarskiej. Życzymy wam i sobie, by matury jednak się odbyły i wasze siostry jak moja dostały się na wymarzone kierunki.

A wy co o tym sądzicie?

#matura #biologia #chemia #polska #koronawirus #rozowepaski
jmuhha - Rząd może pozbawić moją siostrę marzeń, a miała być znanym chirurgiem (rodzi...

źródło: comment_1586186899OWJtAiUFKqNYdDo2BRFD6V.jpg

Pobierz

Waszym zdaniem

  • Matury należy przesunąć 41.4% (1532)
  • Matury odwołać, rekrutacja na stud. na pods. ocen 7.6% (282)
  • Mature odwołać, zwołać egzaminy wstępne na studia 51.0% (1890)

Oddanych głosów: 3704

  • 152
  • Odpowiedz
Najsensowniejszym rozwiązaniem są egzaminy wstępne na każdy kierunek studiów


@peszmerd: To byłoby typowe przesunięcie problemu na kogoś innego, aż dziwie się że MEN tego nie zrobiło: "ok likwidujemy Maturę, niech się uczelnie wyższe martwią o rekrutacje, elo"
  • Odpowiedz
Decydował egzamin wstępny!

Uważam, że było to najsprawiedliwsze rozwiązanie.


@Richtig_Piwosz: Egzamin Wstepny: na każdej uczelni inny, co roku inny, bez żadnych materiałów i statystyk, podatny na korupcje(jak teraz egzamin na architekturę), nie no super rozwiązanie.
  • Odpowiedz
@jmuhha: każdy czlowiek z mózgiem wie, że matury to #!$%@? i losowanie, a w tym roku to już do sześcianu bo przecież rząd ich wydyma tak jak nikt jeszcze ich nie wydymał. Nie wiem po co takie ckliwe gówno piszesz, jakby to trzeba było ludzi do czegokolwiek przekonywać.
  • Odpowiedz
@jmuhha: Zamierzam pracować w laboratorium. Rzeczywiście myślałam o analizie medycznej lub farmacji, ale na 90 kilka parę % wybiorę chemię, bo ona daje największe pole manewru. Myślę, że chemia + jakaś podyplomówka/gównokierunek typu biocośctam są najbardziej optymalne. A co Ty byś polecał?
  • Odpowiedz
eraz przy likwidacji matur, to oceny prawdopodobnie będą wyznacznikiem poziomu ucznia. Potem rekrutacja na medycynę, będzie odbywać się na ich podstawie. Wtedy to nie ona, prestiżowa prymuska, z powołania lekarka dostanie się na prestiżową uczelnię, tylko koleżanka z ławki, która lepiej potrafiła ściągać.


@jmuhha: #!$%@? to zda za rok matury xD

albo na meda będą egzeminy wstępne, bo żeby uwierzyć w przyjmowanie an ten kierunek po ocenach to trzeba być debilem
  • Odpowiedz
  • 0
@jmuhha Na medycynę dostaje się po znajomościach starych z dziada pradziada i możliwości opłacenia życia dziecka do 35 roku życia zanim dzięki znajomością starych skończy wszystkie specjalizacje i dlatego ze była znajomą starych to na zwykłe przeziębienie będzie przepisywała antybiotyki bo stary ma udziały w farmaceutyce. Ja #!$%@? idź się lecz do swoich starych XD
  • Odpowiedz
@Lunait: nie mialem do czynienia z ludzmi po chemii chyba tylko tymi ktorzy potem szli na farmacje albo po medycynie.

Samą chemią niestety sie nie najesz. Apteki kryzysu nie odczuły. Farmaceuta to nadal zawód poszukiwany i calkiem niezle płatny.

Ale jesli masz pasję. To idź na chemię
  • Odpowiedz
Prymuskę, przewodniczącą klasy, która gdzie się nie pojawiała zgarniała główną nagrodę. Konkurs o wiedzy ochrony środowiska? Złoty medal. Konkurs z wiedzy pożarniczej, laureatka Polski


@jmuhha: > Oceny odpuściła, nie są miarodajne

@jmuhha: czyli była prymuską, obecnie nią nie jest ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@jmuhha: powiem Ci coś, ale nikomu nie mów. Mam wiarygodne (brat żony szwagra dostarcza maseczki do szpitali) przecieki, że w tym roku ze względu na wyjątkową sytuację mają zmienić zasady przyjmowania na studia medyczne. W przypadku anulowania matur oprócz ocen będą liczyć się także umiejętności pozaszkolne. A widzę że Twoja siostra ma takie. Radziłbym jednak aby wyrobiła na szybkości kartę wędkarską (mało kto wie ,ale minister zdrowia jest fanatykiem tego hobby)
  • Odpowiedz