Wpis z mikrobloga

Dzień dobry, takie pytanko o #prawojazdy - bo mam wrażenie, że albo ja czegoś nie wiem albo coś tu jest nie tak.
Dziecko wypełniało w szkole w ramach nauki na kartę rowerową. No i tak sobie przy mnie rozwiązywał, aż w końcu pyta: "dlaczego nie mam wszystkiego prawidłowo?"
No i przejrzałem sobie te skrzyżowania, wszystkie w sumie oczywiste... i jedno takie niezbyt.
I faktycznie, w nim był problem.
Załączam skrzyżowanie razem z prawidłowym - według stronki rozwiązaniem.

Wytłumaczcie mi, bo niby prawko robiłem prawie 30 lat temu ale jednak wydaje mi się że trochę rozumiem zasady ( _)

enron - Dzień dobry, takie pytanko o #prawojazdy - bo mam wrażenie, że albo ja czegoś...

źródło: comment_1586345233kBb5JDtEc9hg5pBUFfYHgH.jpg

Pobierz
  • 49
@dundy123

Nawet jak rowerzysta dojedzie do środka i się zatrzyma to nadal jest z prawej strony motocyklisty


Nie. Motor mija rower, której stoi na środku i tym samym jest po lewej. Ciężko to się tłumaczy bez kartki ;)
@OfensywnaPyra: skrecajac w prawo MUSISZ ustapic pojazdowi jadacemu z naprzeciwka (jesli znajduja sie na tym samym 'poziomie' waznosci drogi - bo jak z naprzeciwka wyjezdza ktos z podporzadkowanej to wiadomo, ze takiemu ustepowac nie trzeba)
@dundy123

Nawet jak rowerzysta dojedzie do środka i się zatrzyma to nadal jest z prawej strony motocyklisty

Nie. Motor mija rower, której stoi na środku i tym samym jest po lewej. Ciężko to się tłumaczy bez kartki ;)


@Dionizja: dobra, czyli widzę że nie ja jeden się głowię ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Twoja odpowiedź brzmi najsensowniej - i w takiej sytuacji w sumie bardziej ustalamy komu uda