Wpis z mikrobloga

Dlaczego 68,5% użytkowników komputerów korzysta z przeglądarki Chrome a mimo to w internecie krąży wiele prześmiewczych opinii na temat tego ile to Chrome "zjada" RAMu w jednej otwartej zakładce. Osobiście korzystam z Firefoxa ale widzę że nawet Edge go wyprzedził w ilości użytkowników. Serio Ff jest taki słaby? Może ktoś z grubsza wyjaśni o co chodzi z przeglądarką chrome i dlaczego warto akurat z niej korzystać? Dzięki!
#kiciochpyta #pcmasterrace
  • 5
  • Odpowiedz
@ahariel: Kwestie popularności dość łatwo zobrazuje reklamowanie wszędzie przeglądarki (chrome), wpychanie w wszelkie instalatory oraz po prostu pewna standaryzacja wielu technologii, cech pod nią. W końcu z czasem marka robi swoje i ludzie myśląc o przeglądaniu neta, widzą chrome. Jak najbardziej ma atuty pewne (w końcu duży budżet), ale co do wyboru to i tak zawsze lepiej by dopasować pod siebie.
Wielu użytkowników jest jeszcze mało zainteresowanych kwestiami ustawień, spraw technicznych,
  • Odpowiedz
@ahariel: używam FF od 15lat i będę przez następne 15.
Przynajmniej przeglądarka natywnie wspiera ekrany 144Hz dając ultra płynne scrollowanie po ekranie,
a nie musze instalować od #!$%@? pluginów by rolka mi ekranie nie przeskakiwała podczas scrollowania. -> Chrome.

Edge nie używam bo jest za ciężka.
Zarządzanie hasłami i loginami FF > Chrome.
  • Odpowiedz
@Shewie: Mi w pewnym stopniu się przydaje też czasem dla pewnych celów też wsparcie z poziomu ustawień w AdobeRGB jeszcze, choć nie jest to takie do końca konieczne. W Chrome chyba nie ma tego, choć nie mam pewności?
Też od zawsze wolę FF, ale dla pewnych celów czasem trzeba użyć innej przeglądarki. Jednak skonfigurowana pod siebie i bez pewnych rzeczy (inne wersje chromium mają jednak atuty też) to po prostu wygoda
  • Odpowiedz
w internecie krąży wiele prześmiewczych opinii na temat tego ile to Chrome "zjada" RAMu w jednej otwartej zakładce.


@ahariel: Jeśli ktoś ma 2gb ramu i windowsa 10 to rzeczywiście może być problem xD chrome zjada minimalne ilości ramu, 200 albo 300mb przy 1 karcie i 500mb przy 10 otwartych kartach na głównej wykopu.
  • Odpowiedz
w internecie krąży wiele prześmiewczych opinii na temat tego ile to Chrome "zjada" RAMu w jednej otwartej zakładce.


@ahariel: chrome zjada minimalne ilości ramu, 200 albo 300mb przy 1 karcie i 500mb przy 10 otwartych kartach na głównej wykopu.

Tia, mam 16GB ramu, dysk nvme 2500/2200 oraz ryzen 1700 i chrome po dniu pracy muli a zakładek kilka(2-5) zabija go skrolowanie YouTube oraz Gmail

@Viscop:
  • Odpowiedz