Wpis z mikrobloga

@Gari90: Ja kupiłem Intela i polecam bo jest b. kompatybilny z moim laptopem Wcześniej miałem OCZ i ekran BIOSu był z pół minuty zanim cokolwiek dalej na nim szło. Intelek dobrze śmiga i nie trzeba za niego przepłacać.
@Gari90: wydajność bardzo, bardzo podobna do Samsunga 830. Za mniej niż 400zł. Jeśli natomiast możesz/chcesz kupić dysk za 500zł warto też zobaczyć M5 Pro, nie wiem jak wypada do 840 Pro. Co do Intela, to ich dysków nie znam, niestety, więc tu nie pomogę.
@Gari90: Albo dołóż 30 do 840 pro albo wyżej wymieniony plextor z obu będziesz zadowolony.

Plextor to aktualnie król klasy budżetowej.

A #!$%@? o intelu puść mimo uszu. Problemy z OCZ to nie problemy z kompatybilnością tylko z #!$%@? kontrolerem w OCZ - sandforce
@JazzBlurr: No nie wiem czy tańsze, bo 840PRO widzę jak byk za 509zł, a Intela 520 za 524zł.

@tockar: Patrzę na te Plextory, cena faktycznie niska, zapis też. Prawdę mówiąc w laptopie mam jedynie SATAII, ale chcę już kupić coś, co w przyszłości będę mógł śmiało wepchać do nowego laptopa z SATAIII (powiedzmy za rok).

@tasiu84: Ten SandForce w świecie SSD to jak buka w muminkach :D
@ZmutowanaFrytkownica: Jestem na 99% zdecydowany na Samsunga. Myślę, że nie będę żałował :)

Jedyne, co muszę jeszcze obczaić to swoje DVD, bo mam tam zamiar wsadzić talerzowego, starego 500GB, z którego korzystam obecnie. Podejrzewam, że straci mocno na wydajności - nie wiem co tam jest - SATA, czy ATA, ciul wie. Ale to na filmy, muzykę i dokumenty - myślę, że jakoś to będzie.
@tockar: Chyba nie mam wyboru wręcz. Nie będę płacił komputronikowi 479 za 830. Wszyscy wiemy, jakie tam są ceny. Lepiej dorzucić 30zł i kupić gdzie indziej 840. Co z tym DVD? Orientuje się ktoś, czy są one podłączane w laptopach przez SATA, SATAII, czy ATA nawet? Zaraz i tak rozkręcę laptopa żeby wszystko obczaić, ale może ktoś już ogarnia. Laptop Sony VAIO NW. Zakładając, że znajdę tam ATA, podłączając dysk 500GB