Wpis z mikrobloga

Nigdy nie miałem żadnych problemów z policją, zawsze uważałem, że jak się jest kulturalnym i rozmawia jak z człowiekiem to można się z nimi normalnie dogadać, ale przez to co się #!$%@? ostatnio w Polsce zastanawiam się czy moją kolejną dziarą nie będzie jakieś chwdp czy jp XD
Mieszkam obecnie na Islandii, pracuję w knajpie, policjanci często w pełnym umundurowaniu wpadają na żarcie w czasie jakichś nocek w weekendy. Odbiór społeczny jaki ma policja jest zupełnie inny, ludzie pytają ich czy mogą sobie z nimi zrobić zdjęcia, witają się jeśli ich znają. Obecnie policja jeżeli już robi coś w związku z koronawirusem to z tego co słyszałem to od czasu do czasu zagląda do jakichś punktów i sprawdza czy pracownicy przestrzegają zasad higieny (noszenie rękawiczek, czepków ochronnych) podczas pracy z jedzeniem.
Trzymajcie się w tej Polsce, a najlepiej to odkładajcie siano na bilety żeby móc #!$%@?ć jak otworzą granice bo to wygląda coraz bardziej jak państwo policyjne.
#policja #bekazpisu #islandia #koronawirus #emigracja #afera
  • 31
  • Odpowiedz
@Borubar23: a co z tymi kamerkami co miały być montowane do munduru? Jeżeli interwencja jest uzasadniona to puszczacie całe nagranie, a jak ktoś próbuje tym manipulować to pozew i elo, a jak nie jest uzasadniona to raban medialny jest konieczny
  • Odpowiedz
@Borubar23: dlatego pytam, głośno było o tym, że mają być, ale pewnie zabrakło siana bo trzeba było na bombelki dać. Dzięki Mirku za wytłumaczenie tej sprawy z tą smażalnią bo jednak człowiek wyszedł na idiotę jeżeli to jest potwierdzone info. Trzymaj się w tych ciężkich czasach i nie pałuj biegających ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Szolim: niech biegają Ale osobno. Pozdrawiam cieplutko i z ta smażalnia I tym aspitantem historia wydaje sie prawdopodobna - watpie zeby policjant z doświadczeniem odwalal numery
  • Odpowiedz
@Szolim mam podobnie. UK tutaj, z policjantami mozna piatke zbic i jest gitara, w Polsce tez nigdy problemow nie mialem mozna bylo porozmawiac jak z ludzmi, ale te filmiki i to co sie teraz odjaniepawla to albo jakas manipulacja albo ostro im tam odwalilo.
  • Odpowiedz
@Alt__: w stopniu totalnie podstawowym, tyle żeby obsłużyć klienta na kasie, jak są jakieś bardziej skomplikowane rozmowy przechodzimy na angielski (chyba każdy islandczyk zna angielski na poziomie B+). Nie uczę się islandzkiego bo nie chce tutaj zostawać na stałe, a bez sensu uczyć się języka którym mówi 300 tyś osób.
  • Odpowiedz
@Szolim ja mieszkam w Irlandii i tez nie ma takiego dramatu z policja. Wiem, ze kontroluja ludzi ktorzy jezdza zeby zapobiec wyjazdom na swieta, ale to tyle ¯_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz