Wpis z mikrobloga

Minely juz trzy tygodnie, wiec kolejny update ;)

Czy ten stosunek przecietnych wynagrodzen do ceny nieruchomosci jest normalny? W Belfascie (gdzie mieszkam) przecietne wynagrodzenie wynosi 9,247 zl netto miesiecznie w przeliczeniu, a metr kwadratowy nieruchomosci poza centrum 6,833 zl. Natomiast w Gdansku przecietne wynagrodzenie wynosi zaledwie 3,422 zl netto, a metr kwadratowy nieruchomosci poza centrum az 8,058 zl!

Stosunek cen nieruchomosci do dochodow wynosi w Belfascie 4.48, a w Gdansku 15.68. Przecietny kredyt hipoteczny stanowi na dzien dzisiejszy 31.11% przecietnej pensji w Belfascie i az 119.34% w Gdansku.

Oprocentowanie kredytow hipotecznych jest rowniez znacznie nizsze niz w Polsce, szczegolnie teraz po obnizce stop procentowych do 0.1% (w porownaniu do 0.5% w Polsce). https://www.numbeo.com/property-investment/compare_cities.jsp?country1=Poland&country2=United+Kingdom&city1=Gdansk&city2=Belfast&tracking=getDispatchComparison

#mieszkaniedeweloperskie #uk #polska #gdansk #mieszkanie #kredythipoteczny #kredyt #nieruchomosci
  • 102
@EmigrantBelfast zgadzam sie z tym, to jest #!$%@?. ceny nieruchomosci w polsce to jakis #!$%@? zart. przecietny człowiek jest zmuszony do życia na zadupiu albo w małej kitce jak zwierzę. ja akurat zarabiam całkiem przyzwoicie i interesowałem się domami - to dopiero jest patologia. chcesz wydać mniej niż 500k to musisz kupić dom 30km od centrum (Kraków here). chcesz mieć w miarę sensowna lokalizację - 1.5mln nie twoje. niezależnie czy chcesz od
@kaaban: To poprosze przyklad mieszkania 3-pokojowego w nowym budownictwie poza centrum Gdanska wyposazonego "pod klucz" z miejscem parkingowym w cenie £64,950 lub mniej. Spojrz na ogloszenie z Belfastu powyzej.
@EmigrantBelfast nie mówię o belfascie... Mówię o Polsce. Jeżeli kogoś nie stać na mieszkanie tu i kupno mieszkania za 10k to wina tego kto chce takie mieszkanie

15 lat temu jak zaczynałem pracować nie miałem na buty zimowe taka była bieda w domu

Teraz lvl 31, własna firma, 3 nieruchomości na mnie. Jak ktoś płacze ze uuuu mieszkania w Polsce takie drogie to zawsze pytam co robili przez ostatnie... 10 lat?

Aaa