Wpis z mikrobloga

Mirki, potrzebuje pomocy. Dziadek do mnie zadzwonił że na komputerze paneli słonecznych pojawił się błąd. Panele są gorące, ale wodą nie jest mieszana. Ktoś wie jak ustawić komputer w menu serwisowym?
Panele mają ponad 140stopni, woda 11 tylko :(

Niestety nie mam ustawień, zdjęć, z menu serwisowego. Tylko te główne. Serwis nie odbiera telefonu.
#panelesloneczne #fotowoltaika #pomocy #kiciochpyta
Pobierz
źródło: comment_1586618035sgZ42exngOIPdpwafju8k7.jpg
  • 11
@Bomboniusz1986 dzięki, mamy podobny zestaw. Jutro rano zadzwonię do głównej siedziby i poproszę o wysłanie serwisanta.
Pompa wcześniej chodziła (w tym roku na pewno). W zeszlym tygodniu było ciepło, a woda nadal zimna. Zaworu są otwarte jak powinny być.

Czy ten zbiornik nie powinien się napełnić ciepłą wodą, przed tym jak puści wodę na termę?
@Account_executive zależy jak masz rozwiązane to, u mnie jest pompa ciepła i jeszcze piec na drewno i może to u mnie działać w dowolnej konfiguracji, czyli solary wspomagają centralne, solary grzeją ciepłą wodę (do mycia), praktycznie dowolna konfiguracja, jak będzie słońce i masz dostęp do nich to przysłoń je kocem jak będzie słońce, aby z glikolu nie zrobił się węgiel, bo jak się tak stanie to grubsza impreza...