Wpis z mikrobloga

@rafpafpaf: Młotowiertarka SDS plus - jak byś wydał trochę więcej - ok 300, to polecam to https://www.ceneo.pl/15450801 - przeżyła ze mną większy remont mieszkania, w tym bruzdy pod całą elektrykę w twardym żelbecie pełnym kruszywa, a od tamtej pory niezawodnie przy drobnych domowych.
Wkrętarko-wiertarka - w tym budżecie nie potrafię nic polecić (bo nie wiem, a nie bo nie istnieja)
@rafpafpaf: ja mam parkside z lidla, kupiony jakieś 4 lata temu za niecałą stówę. wiercenie zwykłe i z udarem. obskoczyła dwa duże remonty + okazjonalne wiercenie w różnych materiałach. Ogólnie polecam parkside do domowego użytku, jak nie jesteś wymagającym użytkownikiem
@rafpafpaf tak. Niedrogie więc nie szkoda jak się rozwali, a i Lidl nie robi problemów z reklamacjami. Tylko wiadomo, cena swoje robi więc żelbetu raczej tym nie powiercisz, ale drewno, meta, zwykły beton, cegły bloczki bez problemu
Wszystko zależy jakie ma ściany jeżeli jest to żelbeton to zdecydowanie musisz mieć wiertarkę z udarem elektropneumatycznym ta na zdjęciu za niecałą stówę ma udar zwykły mechaniczny poradzi sobie twardych cegłach ale żelbetem już nie
@rrrroiushfvopS465e33r: jaki rodzaj wiertarki rozpoznasz po mocowaniu wierteł : zwykle wiertarki z udarem mechanicznym mają tradycyjne mocowanie na "futerko" w nowoczesnym wydaniu jest to z zaciskiem automatycznym samozaciskowym; natomiast te wiertarki które mają udar elektropneumatyczny są na wiertła typu SDS .
@rafpafpaf: a, no i trwałość sprzętu zwykle jest lepsza, jesli o niego dbasz. Np. jeśli się mocno zapylił, to warto przeczyścić np. sprężonym "powietrzem" (w praktyce - propanem) - takim jak do czyszczenia komputerów.