Wpis z mikrobloga

Jaki silnik w #renault #kangoo I ?
Chciałbym zakupić jakieś auto do 5-7k i przerobić na coś ala kamper na krótka pewnie 2-3 tygodniowa podróż po Europie.
Wszystko chciałbym zrobić po taniości, bo możliwe, że juz po zakończeniu wycieczki auto zostanie sprzedane, moze byc też tak, że ta idea mi się spodoba i auto sobie zostawięzostawięna mniejsze wypady po Polsce.
Rozważam także zakup już gotowego kampera.
Jestem na początku rozważań, więc wszelkie sugestie chętnie rozważę.
Już wcześniej w oko wpadł mi VW T4, ale że względu na fakt, że wyprawa będzie najprawdopodobniej solo stwierdziłem, że wystarczy mi coś mniejszego.
Widziałem też #caddy zaaranżowane na kamper.
Żalezy mi na jakiejś sprawdzonej jednostce silnikowej, która pokona kilkanaście tysięcy bez większych problemów.
To chyba tyle.
Dodam tylko, że ewentualną przeróbkę będę wykonywał najprawdopodobniej sam, więc koszty nie powinny przekroczyć 2k.
#caravaning #motoryzacja
  • 7
@Tadumtsss: w kangoo trochę lipa zabrać się na 3 tygodnie z bagażami, tak by było w ładowni jeszcze tyle miejsca żeby można się było wygodnie rozłożyć. No a jeśli nie jedziesz sam to tym bardziej

Samych gratów wrzucisz tam pół tony, pod sam sufit, ale jak potrzeba miejsca żeby w miarę prosto spać to bym sobie odpuścił

Prędzej jakiś wytyrany zardzewiały Sprinter/Master/Ducato w wersji na dostawczaka. Miejsca od groma jeśli chcesz
@Gustlik: Nie wiem jak jest w pasacie, ale ja mam w skodzie octavia 2, łącznik wysokości 5 cm między siedzeniami jak je rozłożę. Nawet na dmuchanym materacu było mega niewygodnie.
@Bartisss: @Gustlik: spałem w saabie kombiaku, wyspać się w trasie da radę w miarę wygodnie, ale jechać na 3 tygodnie z gratami, ubierać się w środku, robić żarcie, jeszcze się zmieścić ze wszystkim i wszystko robić na siedząco to nie bardzo
@Tadumtsss obświec jeszcze fiata scudo i jemu podobne bliźniaki. Jest większy od Kangoo, ma 1.9 który jest niepsujny. Też o takim czymś myślałem na te wakacje, ale idę w stronę małej przyczepki kempingowej ponieważ za granicę jednak nie będę się wybierał. Chociaż na razie stoję na etapie zakupu :D