Wpis z mikrobloga

Czesc, jestem nowy. Szukam najlepszej obecnej okazji na zakup aparatury Frsky qx7. To co udało mi sie namierzyc:

banggood 422PLN

megadron 519PLN

I tu nasuwaja sie nastepujace dylematy:
1. Przycebulic i zamawiac od majfrendow, czy lepiej lokalnie? Jakie sa wasze doswiadczenia? A moze szukac jeszcze gdzie indziej? Uzywanych na olx/allegro nie widze.
2. Aparatura jest sprzedawana bez akumalatora i ladowarki. Czy do latania wylacznie na simie potrzebuje akumulator? Czy wystarczy sam kabel mini usb? Nie jest to nigdzie jasno stwierdzone.
3. Poki co planuje pobawic sie w liftoff na steamie, a race fpv quada zlozyc samodzielnie w przyszlych miesiacach. Budzet dosc elastyczny, ale raczej po taniosci jako, ze to pierwsza zabawka. Warsztat jako taki mam skopmletowany, co do budowy naoogladalem sie youtube :) Jakies rady aplikujace sie do polskich realiow?

#fpv #drony
  • 7
  • Odpowiedz
@piejo89: 1. ja osobiście przejechałem się na banggood i kupuję używki lokalnie. Polecam na fb "giełda FPV".
2. z tego co kojarzę (nie mam FrSky) to po podłączeniu kabla pod kompa bez akumulatora nic się nie zadzieje. Akumulator wymagany.
3. youtube to główne moje źródło wiedzy, wystarczające. @TechBoss-pl ma spoko bloga i tam jest kilka poradników.

BTW: Jakbym był teraz przed wyborem aparatury to brałbym Jumper T16Pro. Co prawda przekracza to
  • Odpowiedz
@piejo89 mocno nie przycebulisz. Na BG cena trzyma się dobrze i kupony są ale niewielkie. Faktycznie jest taniej niż w Polsce jeżeli możesz poczekać. Możesz brać uzywke na giełdzie, ale wiadomo różnie to bywa oszczędzisz kilka zł, a za pół roku coś Ci padnie. Tym bardziej że ceny wcale nie są dużo niższe. Do latania na symulatorze musisz mieć aku. Inaczej się nie włączy.
Jak bedziesz składał quada, albo miał jakieś pytania
TechBoss-pl - @piejo89 mocno nie przycebulisz. Na BG cena trzyma się dobrze i kupony ...

źródło: comment_1586795587AGGTNym8FvLkZS1ICVrDDl.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@Norman2: Jeśli chodzi o Jumpera to faktycznie specyfikacja wygląda lepiej, ale czy na początku on potrzebuje Halli czy multi modułu? Raczej Dzisiaj wszyscy FrSky albo Crossfire. Nie wiem czy ten moduł się komukolwiek przyda. Podoba mi się ten kolorowy ekran, ale też sam przestałem nawet LUA używać, bo nawet nie korzystam z ekranu w Taranisie tylko wszystko praktycznie przez OSD ustawiam.
  • Odpowiedz
@TechBoss-pl: super inicjatywa z discordem, takie forum na miare naszych czasow ;) brakuje takich miejsc a ludzi w hobbby coraz wiecej.

Dzieki za rady, jednak kupie nowke. Potrzebuje jedynie sklepu gdzie i radio i bateria/ladowrka sa jednoczesnie dostepne.
  • Odpowiedz
@piejo89 może być ciężko u nas jednak najlepiej wyposażony sklep to chyba avifly ale nawet oni mają tak mało produktów że będziesz miał raczej problem z dostaniem wszystkiego. Na tojalece.pl widziałem lipo do taranisa ale oni nie mają radia. Możesz jeszcze w EU poszukać ale czy to ci wyjdzie taniej nie wiem
  • Odpowiedz
@TechBoss-pl: podpowiadałem Jumpera bo jednak radio to taki zakup na dłużej niż tylko do SIMa. Ja popełniłem ten błąd - kupiłem Turnigy Evo bo "tylko do sima" a teraz nie mam kasy żeby zmienić na porządne radio i męczę się z losowym zasięgiem i brakiem perspektyw na Crossfire
  • Odpowiedz
@Norman2 podpowiadasz dobrze, ale coraz więcej widzę że niektórzy po kilku lotach rezygnują z tego hobby więc w sumie z jednej strony może warto iść budżetowo żeby tylko zobaczyć czy się latanie komuś spodoba. Z drugiej znowu takiego Jumpera też łatwiej sprzedać niż jakieś najtańsze gówno radio. Ja dalej mam qx7s i wciąż bym je polecił każdemu. Od zwykłego x7 różni się w sumie tylko Hallami. Myślę że właśnie takie qx7 to
  • Odpowiedz