Wpis z mikrobloga

Dober dan mircy.
Sprawa wygląda następująco, że dziś składałem komputer lecz coś nie zagrało. Wszystkie kable są dobrze podpięte i dociśnięte. Z racji, że mój monitor jest troszku stary i posiada wyjście VGA, a przejściówka jeszcze nie dotarła to postanowiłem podłączyć PC do telewizora w miejsce PS4 po HDMI. Wszystko fajnie, bo komputer się uruchomił bez żadnych oznak z głośnika płyty głównej. Ze starego komputera posiadałem dysk HDD z win7, lecz podczas ekranu "Trwa ładowanie systemu" kiedy kwadraty z logo już dziś ze sobą łączyły wywala czarny ekran. Po tym, komputer od nowa rozpoczął proces rozruchu na systemie z HDD, lecz sam w sobie nie przestał pracować nawet na chwilę pomiędzy próbą ponownego boota. Przy drugim podejściu uruchomił się tryb przywracania ostatniej konfiguracji, lecz w tamtym momencie nie wykrywało żadnej klawiatury i myszki po USB czy PS/2, mimo że prąd w portach był (telefon normalnie dało się ładować). Podłączyłem dysk do starego komputera, zrobiłem przywracanie i działał on jak należy. Po podłączeniu go do nowego komputera dalej to samo. HDD został odłączony i chciałem spróbować postawić system na czystym, nowym dysku M2. W biosie komputer wszystko widzi ładnie, działa poprawnie i mogę bez problemu monitorować jego pracę. Niestety po wyborze uruchomienia instalki win10 z pendrive'a, znowu jest 2-5s czarnego ekranu i pojawia się taki komunikat jak na załączonym zdjęciu. Na starym komputerze i laptopie, instalator win10 włącza się bezproblemowo. Nowy komputer uruchamia się, bez żadnego ekranu przypominającego np. jaką mam płytę główną...2-3s black screena wraz z migającą "_" w górnym lewym rogu ekranu, po czym pojawia się logo biosu "Pro series", a pod spodem jest opisane kilka opcji pod klawiszami F, takie właśnie jak menu bootowania czy cały bios. Przed zakupem oczywiście sprawdziłem, czy płyta wspiera dany procesor i pamięci ram. Kompletnie nie mam pomysłu na to, bo komputer sam w sobie pracuję bez żadnych niepokojących sygnałów...ale nie chcę puścić dalej ani czystej instalacji, ani dysku który ten system już ma. Z góry dziękuję za pomoc!

Specyfikacja:
- MSI B450m PRO-VDH MAX
- Ryzen 5 3600X
- Patriot Viper 2x8GB 3200Mhz
- GeForce GTX 1660 Super 6GB
- SSD ADATA SX8200 PRO 256GB
- HDD Seagate Barracuda 500GB
- SilentiumPC Vero L2 600W

Próba odpalenia instalacji win10 z USB:
Neroshinho - Dober dan mircy.
Sprawa wygląda następująco, że dziś składałem komputer...

źródło: comment_1586938866MIyZUgCiIoNawJMobbnULD.jpg

Pobierz
  • 4
@tepiciel_absurdow: Dzięki. :D Właśnie też doszedłem do tego z kolegą, że na 99% może być źle przygotowany pendrive. Ponoć na 8letnim PC i lapku go czyta, bo jest w formacie MBR natomiast ta nowa płyta od MSI obsługuje format GPT. Idę zrobić format USB i będę próbował jeszcze raz wypalić na niego iso z systemem.