Wpis z mikrobloga

Dam wam dobrą radę #studenci #medycyna Uczcie się teraz jak najpilniej jeśli nie chcecie być w czarnej dupie. Zdawanie na 3 nie jest dzisiaj opcją. Już wam piszę dlaczego:

W związku z #pandemia #koronawirus lekarze zakaźnicy mają najbardziej #!$%@? teraz. Nie dość, że to słaba i mało dochodowa specjalizacja to teraz dostają bardzo w dupę i są najbardziej narażeni. Co więcej jest ich dużo za mało. Co zatem czeka was drodzy studenci po pandemii? Jako, że zakaźników jest za mało, przyjdzie nakaz z góry by kształcić więcej zakaźników, dlatego zapomnijcie o robieniu swojej wymarzonej specjalizacji z ginekologii czy innej dochodowej działki. Rektorzy bowiem by sprostać nakazom ministra będą chcieli studentów wpieprzać na zakaźników a zrobią to w najprostszy możliwy sposób. Osoby z dużą liczbą punktów wybiorą sobie swoje specjalizacje a ci co lecieli na trójach myk wszystkich na zakaźników. Zatem jak mawia księga medyka: "Chcesz w piździe grzebać i hajsu mieć co nie miara, ucz się na kolokwia inaczej będzie w postaci zakaźnika kara"
  • 10
@lagrande: po pierwsze jaki rektor skoro specjalizacje to domena mz i wojewodów
Po drugie po co komu za te kilka lat tysiac więcej zakaznikow skoro większość roboty na zakazach to wirusy hepatotropowe, HIV i kilka innych rzadszych jednostek których dynamika zakażeń spada
Leczyć łagodny covid może każdy, do cięższego przebiegu i tak jest potrzebny intensywista a nie zakaznik
Po trzecie nawet jeśli to nikt z ciebie tego zakaznika na siłę nie
@lagrande: a ja wtedy wchodze caly na bialo i ide sie specjalizowac w trybie pozarezydenckim bezposrednio w szpitalu bo oblegane sa tylko szpitale w wielkich miastach jak Warszawa, a w tych miejskich to ci doplaca za to zebys tam siedzial. albo pojde sobie na interne i bede pracowal w przychodni i elo. a ty sie doucz bo gadasz rzeczy z dupy kompletnie
@biegajacy__stetoskop: no teraz medycyna estetyczna z tego co mi kumpela mówiła daje dobrą kasę, ale nie wmówisz mi że ginekolodzy klepią biedę bo to jest akurat taka specjalizacja, która tak jak stomatolodzy daje duże pole do prywaty za grubą kasę bo akurat do ginekologa i dentysty chodzi się w zasadzie tylko prywatnie w tym kraju z kartonu
@lagrande: żadni lekarze nie klepią biedy. Chciałem tylko powiedzieć, że ginekologia nie jest już wymarzoną specką na która ludzie walą drzwiami i oknami. Zerknij sobie na progi punktowe na miejsca rezydenckie a sam się przekonasz że jest wiele innych bardziej obleganych/pożądanych przez młodych lekarzy specjalizacji.