Wpis z mikrobloga

#polowanie #polityka #bekazlewactwa #bekazprawakow
Ja nie rozumiem jednej rzeczy lewica #!$%@? o polowaniach, że be, wszyscy więc się skupiają na tym, aby udowodnić, że są potrzebne, a gdzie w tym całym dyskursie są te dzieci?
Nie mam pojęcia po co dzieci miałyby brać udział w polowaniach. Polowania są potrzebne do regulacji populacji zwierząt i nie są żadnym barbarzyństwem, jest to obowiązek myśliwych, ale po co robić z tego wielką atrakcję dla dzieci?
  • 9
@Fforrespectmidgets: Tu nie chodzi o atrakcje ale o możliwość wychowywania własnych dzieci wedle swojego uznania. Lewica swoich dzieci nie ma więc bierze się za wychowywania cudzych.
Poza tym w myślistwie tak jak w innych dziedzinach - jeśli ktoś ma reprezentować wysoki poziom umiejętności to powinien zacząć naukę jako dziecko.
Jeśli ktoś zaczyna kopać piłkę po studiach to nie zagra w przyzwoitym klubie. Tak samo jest z tenisistami, hokeistami, szachistami itd...
Lewica
Myślistwo to część Łowiectwa, a łowiectwo to coś więcej niż same polowania. Od reprezentacji wysokich umiejętności i stylu strzelania są zawody strzeleckie. Moim zdaniem polowanie per se nie jest sportem, można zabrać dzieciaka nie wiem na zawody, trening, gdzie na strzelnicy strzela się do szybko przemieszczających się przedmiotów (toczące się krążki) czy imitacji przebiegającego zająca. Po co ma strzelać do żywych zwierząt? Chyba jedynie ku uciechy innych
Ja nie widzę na prawdziwym
@Fforrespectmidgets: W takim razie powinnaś wiedzieć, że od ćwiczenia celności strzału są strzelnice, a w łowisku można poćwiczyć co najwyżej opanowanie.

Ponadto mówi się cały czas o "dzieciach", a tak zasadniczo chodzi głównie o starsza młodzież. Bo aktualne przepisy zrównują kilkulatka i osobę prawie pełnoletnią.
@Nitro_Express: ale to była kontra do mirka wyżej, który pisał, że to trzeba ćwiczyć i puszczać od małego, bo inaczej się nie da nauczyć a ponadto przecież napisałam o strzelnicach i alternatywach, które normalnie się wykorzystuje, ja doskonale rozumiem od czego jest polowanie i dlatego nie widzę tam miejsca dla dzieci a projekt ustawy nie odnosi się do nastolatków "starszej młodzieży", więc tak jak piszesz chcą zrównania wieku co dla mnie
@Fforrespectmidgets: Da się nauczyć w starszym wieku ale mistrzem nie będziesz.
Wiem bo sam zacząłem późno i widzę jaki dystans dzieli mnie do niektórych dużo młodszych kolegów.
Strzelanie to może 1% łowiectwa.
Tego się uczy na strzelnicy (poza emocjami).
Polowanie zbiorowe bardzo się różni od zbiorowego. To raczej okazja do spotkania innych myśliwych. Byłaś więc pewnie widziałaś. Różnią się jak dzień do nocy. Wręcz dosłownie bo zbiorowe są w dzień a
@Fforrespectmidgets
@Nitro_Express
@neutronius
Mam znajomą która żyje w kręgu myśliwych bo ma tam duża część rodziny i po 1 to jest zamknięty krąg osób. Nie wchodzi tam nikt obcy, ona gdy miała 14-15 lat była zabierana na polowania i np pomagała przy zaganianiu zwierząt w odpowiednie miejsca. Żadna ustawa nigdy tego nie będzie regulować bo to jest ich styl życia a nie zabawa typu biorę browara strzelbę i idę do lasu ...