Wpis z mikrobloga

Taka ciekawostka, tak wyglądają moje statystyki w nextdns.io odkąd zacząłem używać tego DNSa na komórce :)
Statystyki przedstawiają ile zapytań wyszło z mojego smartfona i ile zostało zablokowanych.

Wszystkie opcje typo "Wyślij dane diagnostyczne" są wyłączone, nie mam apki FB na komórce (ale korzystam czasem przez przeglądarkę).

#xiaomi #komputery #smartfon #internet #dns #security
amorek - Taka ciekawostka, tak wyglądają moje statystyki w nextdns.io odkąd zacząłem ...

źródło: comment_1586957376blknWQ3Otq0hoOgReIujJW.jpg

Pobierz
  • 15
@GratisLPG: Można na telefonie przez apkę, można na kompie przez ustawienie DNSa w karcie sieciowej i można ustawić DNS w routerze, o ile nie masz takiego zablokowanego złoma, jak ten który dostałem od dostawcy :)
@I-____-I: Na dole stronki Setup masz sekcje Identify your devices:

DNS-over-TLS
Prepend the name to the provided domain (the name should only contain a-z, A-Z, 0-9 and -). Use -- for spaces.
For "John Router", you would use John--Router-XXXXX.dns.nextdns.io as your DNS-over-TLS endpoint.
Dokładnie tam samo gdzie wpisywałeś private DNS tylko na początku dodajesz id urządzenia.
Jak wpisywałeś DNS'a to był w +/- takim formacie: 1aaabc.dns.nextdns.io - gdzie 1aaabc to unikalny Id z NextDNS, to zamiast tego wpisujesz np. RedmiNote8-1aaabc.dns.nextdns.io i tyle.