Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Czy ktoś posiada Samsunga A71 lub S10 lite i może potwierdzić, że przy niskiej jasności ekranu występują poświaty na szarym kolorze? Ponoć w menu też to widać przy dark mode. Zazwyczaj jest to żółta lub zielonkawa poświata. Problem występuje prawdopodobnie w tych dwóch telefonach (oba mają super amoled plus). Są wpisy na ten temat na Reddit oraz na xda.
Ps. Nie kupiłem, przymierzałem się do kupna, ale na razie się wstrzymałem z uwagi na te doniesienia.
Podobne problemy miał kiedyś któryś Oneplus.
#telefony #samsung #smartfon
  • 11
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@k3lt: dzięki za odpowiedź. Wiesz co używam teraz Amoleda, wprawdzie słabszego, sprzed 3 lat i nie ma czegoś takiego. Tutaj ludzie są w stanie zrobić zdjęcie tej poświaty, bo na stałych tłach ona też jest. Pojawia się tylko w jednym rogu. U różnych osób gdzie indziej. Przeczytam wątek.
  • Odpowiedz
@brylek: Skoro nie zauwazasz u siebie to nie zauwazysz tego na nowym telefonie bo wystepuje to w kazdym ekranie OLED od Ajfonów po Samsungi, OnePlusy, Pixele i Srajomi, ale tak jak mowilem jest to widoczne tylko w specyficznych warunkach i mozesz to kompletnie wyeliminowac nie korzystajac z czarnego tła. Ponizej przyklad na iPhonie X.
https://medium.com/lookup-design/designing-a-dark-theme-for-oled-iphones-e13cdfea7ffe

In an OLED display, the black pixel is essentially a pixel that’s turned off. It doesn’t
k.....t - @brylek: Skoro nie zauwazasz u siebie to nie zauwazysz tego na nowym telefo...
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@k3lt: tyle, że według wielu wątków przychodzą tak nowe telefony. Tak samo S10 lite (ten sam ekran prawdopodobnie). Samsung wymienia to na gwarancji i przychodzi taki znowu tylko ma w innym miejscu poświatę ;/ na naszym forum pytałem i na razie nikt nie potwierdził czy to ma.
  • Odpowiedz
To co wrzuciles wyzej to jest uszkodzony (wypalony) przez kogos ekran i normalnie tak nie wyglada.

Wszystkie te posty sa wrzucane przez jakis Hindusów, pewnie sciagaja te telefony z Aliexpress itd. Znajdziesz podobne tematy / problemy dotyczace kazdego innego telefonu na swiecie. @brylek
Masz 14-15 dni a w niektorych sklepach jak MM nawet 30-45 dni na zwrot bez podania przyczyny, nie wiem w czym problem. ¯\_(ツ)_/¯
Wejdz sobie na jakies polskie forum
  • Odpowiedz