Wpis z mikrobloga

Rozglądam się za swoim pierwszym autem, mam do przeznaczenia 15k-20k. Jazda na co dzień po mieście, krótkie trasy, raz na 2-3 tygodnie dłuższy wypad. Zależy mi tylko na niskich kosztach utrzymania i w miarę nie najstarszym roczniku. W oko wpadły mi na razie VW Polo V i Ibiza IV (z naciskiem na polo). Jakieś opinie?
Celuje w mniejszy silnik 1.2 - 1.6, rocznik około 2008-2011. Ktoś poleci coś w tych widełkach?

#samochody #motoryzacja #pierwszeauto #wolksvagen #seat
  • 24
@mthc: Wg. Mnie swift to dobry wybor, takze moze warto rozwazyc, moze warto sie jednak zainteresowac japonska motoryzacja..
A jak juz polo to najlepien z silnikiem 4 cylindrowym, czyli 1.2 odpada chyba ze TSi
Ale chyba nie bedzie latwo znalezc Polo 6R w tej kasie.
@BolecStolec ale mówimy o bravo 2? Przecież to jeden z fajniejszych hatchow, do tego w wersji sport albo dynamic, mało który samochód z tamtych lat ma takie wnętrze i dbałość o detale. Tani w utrzymaniu i za 20k spokojnie kupi z świetnym wyposażeniem. Te auto jest zwyczajnie niedoceniane, wystarczy posprawdzac recenzje.
bedzie problem z wyprzedzeniem tira xD?


@mthc: dokładnie tak. Żeby w ogóle jechało, musisz to deptać. Jak depczesz, to tira wyprzedzisz przy odrobinie miejsca, ale za to i spalanie idzie w górę jak szalone. Dramatyczny silnik, tylko dla grzybów.
@mthc: Polecam Polo, w zasadzie najlepszy samochód w klasie, najlepiej się prowadzi i śmiesznie tani w utrzymaniu, szczególnie wersja 1.4 85KM. Spalanie to okolice 6-6.5: na średnich dystansach, na dłuższych trasach można zrobić poniżej 5.5L/100 jadąc 100km/h. Komplet amortyzatorów na przód i tył TRW kosztował 450zł, wymiana po ponad 100 000km nalotu, części zamiennych nowych/uzywanych w stanie jak nowe do wyboru do koloru. 1.2 zwykłe lepiej odpuścić bo to 3 cylindrowa