Wpis z mikrobloga

Gdynia nie ma nic wspólnego z noclegownią Gdańska


@vin42: Mieszkałem 10 lat w Gdańsku i ostatnie 8 miesięcy w Gdyni. Niestety nie mogę się z Tobą zgodzić. Może to godzi w jakiś tam Twój lokalny patriotyzm ale niestety prawda jest inna.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 10
@sokalski: Gdynia. Gdańsk jest rozlazły, to miasto składające się z wiosek odciętych polami. Wielkomiejskość możesz poczuć jedynie we Wrzeszczu no i może czasem na Głównym Mieście. Poza kilkoma lokalizacjami uważam, że jest brzydki. Gdynia jest kompaktowa, jest nowocześniejsza, ma lepszą komunikację miejską i jest zdecydowanie bardziej 'morska' jeżeli to ma jakikolwiek wpływ na decyzję. Oczywiście też ma brzydkie miejsca np. Północne dzielnice. Nowe osiedla w Gdyni są moim zdaniem dużo ładniejsze
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@vin42: bo w tym jest dużo prawdy. Karwiny, Chwarzno, dzielnice bliżej Sopotu lecą rano do pracy w kierunku Gdańska. Nie wiem jak to wygląda procentowo ale imo to duży odsetek. W drugą stronę taki ruch jest dużo mniejszy. Oczywiście to są dwa całkowicie niezależne miasta ale nie można powiedzieć, żeby nadal Gdynia nie funkcjonowała dla wielu ludzi jako miejsce do życia a Gdańsk był miejscem do pracy. Nie lubię określenia sypialnia.
@silnikAtrakcyjny: @oslet: @Dev3City: @vin42: @Harmonia: @inny_89: @Pietter: @Chochla: dzięki za Wasze komentarze. Chochla dobrze zwrócił uwagę, że zaletą Gdyni jest dużo większe wyeksponowanie na morze. W Gdańsku przez większą część czasu człowiek nie ma wrażenia, że jest nad morzem. Oglądając wille w Orłowie można się poczuć prawie jak w Californi :) Żeby przedostać się z centrum Gdyni do centrum Gdańska to nie jest wcale
@sokalski: mi się w Sopocie najbardziej mieszkanie podobało, ale tam ceny/częsta niemożliwość wynajmu na dłużej niż do wakacji - Gdańska nie cierpię, a Gdynia od Sopotu do centrum jest nawet znośna, ale wciąż
@vin42: @inny_89: w dwie strony to działa. U mnie w robocie do Gdyni część osób dojeżdża z Gdańska i Sopotu. Mamy też lokalizację w Gdańsku i tam też trochę gdynian pracuje.
Różnica może jest taka, że po Gdyni znacznie częściej są GPU i GWE, a po Gdańsku GDA czy GND.
Fakty są takie, że Gdańsk oferuje więcej miejsc pracy w przemyśle czy "korpobiurowej". Gdynia natomiast ma Marynarkę Wojenną.