Wpis z mikrobloga

@luk04330: Jeżeli znalazłbym pracę (a mam wtyki w lecznicy, w której miałem praktyki i w miejskim schronisku), to jak najbardziej. Kocham ten zawód. Nawet praca w ubojni, albo tak jak inni mówią na gospodarstwie byłaby ok. Tylko w mojej okolicy ciężko znaleźć duże zwierzęta, musiałbym dojeżdżać spory kawałek. Na weterynarię się raczej nie dostanę, ale wybiorę chyba pielęgniarstwo (ludzkie).
@Janusz2012 a może cos z psami? Kursy behawioralne coape albo trenerem zostań. Nie idź na siłę na studia bo to juz niewiele daje za to behawiorysta i trener zarabia dobrze i to fajna praca.
@ZOOlogiczna: w naszym kraju niestety praca w lecznicy to oprócz asysty to tylko praca sprzątaczki. Na zachodzie lekarz tylko dobiera leczenie, albo robi jakieś poważniejsze zabiegi, a reszta należy do techników, których jest więcej od lekarzy. U nas lekarzy jest najczęściej więcej niż techników. Tam gdzie miałem praktyki lekarzy było 7, a techników tylko 2. Jak byście chcieli to moge napisać o tym coś więcej, bo to ciekawa sprawa.
@luk04330: ja chce mieć wyższe wykształcenie. Praca z małymi zwierzętami średnio mnie pociąga, bo wymaga to kontaktu z właścicielami, z którymi jest różnie. Tzn. W zawodzie odnajduje sie bardzo dobrze. Mam sukcesy na olimpiadzie wiedzy i umiejętności rolniczych (tak, technik i lekarz weterynarii to zawód rolniczy) z bloku weterynarii. Kocham swój zawód, tylko problem jest ze znalezieniem pracy bez wejść.
@Janusz2012: Niestety prawda, chociaż to się też powoli zmienia. Są lecznice, które zatrudniają mnóstwo techników i ci technicy mają bardzo szeroki i rozwijający zakres obowiązków. Na zachodzie technik w dalszym ciągu znaczy znacznie więcej.
@Odpaleniec: ja pracowałam kiedyś jako technik weterynarii na fermie zwierząt gospodarskich i pracowałam przy młodych zwierzędach, nikomu ręki w odbyt nie wkładałam :P Co więcej, by móc to robić musisz mieć ukończone specjalne szkolenie na inseminatora.
@perpetua95: egzaminy zawodowe są 3 razy (w moim przypadku). R09 w 2 semestrze 2 klasy. R10 w drugim semestrze 3 klasy i R11 na początku 2 semestru 4 klasy. Mniej więcej jest to styczeń, albo luty, nie pamiętam. W czerwcu są poprawki. Tytuł dostajesz po zdobyciu wszystkich kwalifikacji, czyli osiągnięciu pozytywnego wyniku w powyższych egzaminach.