Wpis z mikrobloga

Właśnie skończyłem challange, o którym postowałem tutaj.

Ostatni sejw pokazuje, że grałem 29 godzin i 23 minuty, czyli do momentu śmierci pewnie 29,5h. Zrobiłem 252 sejwy. Jak na tyle modów (ah, te cienie 8k) gra chodziła bardzo płynnie w FHD i w ciągu całej rozgrywki miałem <10 crashy.

Prawie się udało, jednak popełniłem kilka błędów.

Pierwszym był wybór obozu. Grając postacią 2h powinno się wybierać Nowy Obóz, gdyż Lee uczy 2h bez wymogu bycia mistrzem w 1h, w przeciwieństwie do Angara i Thorusa. Dodatkowo, aby rozpocząć naukę należy jedynie mieć 10 poziom i wstąpić do najemników, co jest do zrobienia nawet w 1 rozdziale. W pozostałych przypadkach trzeba czekać na awans. Co prawda w ostatecznym rozrachunku niewiele to zmienia, to nie Noc Kruka, za te 30 PN miałbym co najwyżej 4 Krąg zamiast trzeciego.

Dwa, nie warto sobie zawracać głowy Krwawym Ostrzem, lepiej od razu iść po Mściwą Stal do więzienia Orków.

Trzy, na niemieckich forach bardzo hejtują broń dystansową w G1, a ja tymczasem wykosiłem lekką kuszą wszystkich szamanów w mieście orków po ~5 hitów na jednego. Wymagała 25 zręczności. Oprócz tego kusznicy i łucznicy są szczególnie niebezpieczni na dalszych etapach gry.

Cztery, jakość pisanych tekstów pozostawia sporo do życzenia, ale nie jestem humanistą. Chyba bym się wykrwawił gdybym miał pisać opisy przyrody jak Mickiewicz xDDD

Challange jest jak najbardziej do zrobienia, ale trzeba znać grę na pamięć. O ile do 5 rozdziału wszystko można ogarnąć dobrą strategią rozwoju i walki, o tyle w ŚŚ trzeba pamiętać gdzie są pułapki, ja nie pamiętałem i zginąłem. Nie chciałem też psuć sobie klimatu czytając poradniki. Mogłem co prawda wywnioskować to po szkielecie obok przełącznika, no ale ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Było to dla mnie całkiem fajne doświadczenie, choć nie zamierzam powtarzać czegoś podobnego, pisanie nie sprawiało mi tyle przyjemności co rozgrywka, literat ze mnie żaden. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Kolejne podejście prawdopodobnie z modem Świat Skazańców 2.0 z dubbingiem, (o ile to wyjdzie kiedyś xD) ale bez pisania dziennika.

Dzięki za wszystkie plusy!

#gothic #gothicowedzienniki
  • 1