Wpis z mikrobloga

Hej mirki,
z okazji wprowadzenia nowości w aplikacji historia pojazdu, dowiedziałem się, że moje auto jest po szkodzie całkowitej w Niemczech - zakładka autoDNA, i kupiłem raport.
Krótki timeline:
- 2007 - Rok produkcji auta
- 2016-11 - Szkoda całkowita na kwotę 10000 - 15000 EUR w niemczech (więcej niż auto było warte)
- 2017-07 - Pierwsza rejestracja w Polsce
- 2018-08 - Ja je kupiłem

Kupiłem je z małym wyciekiem oleju z rury od intercoolera i z wiedzą, że zderzak był wymieniony (to akurat z daleka było widać bo był źle pomalowany).
Cena jaką za nie zapłaciłem była również większą od ceny rynkowej (może nawet 20%) ponieważ, zostałem zapewniony, że wszystko z samochodem jest i było okej.
Chwile po kupieniu okazało się że potrafi wypić 1L oleju na 200KM, próbowałem to naprawić, zawsze dolewany olej, kilku mechaników przez te dwa lata, ale nie ma żadnych papierów, jak to u polskich mechaników.
Jakiś czas temu próbowałem je sprzedać (bardzo tanio, wiedząc ile pali oleju nie miałbym odwagi sprzedać komuś tego auta jako idealne...) bo nadszedł czas na nowy zakup... dużo wyświetleń, zero chętnych, już wiem czemu...

Swoją drogą, wiem, że mój "kolega" kupił to auto od znajomego który zajmuje się ściąganiem aut z DE, ale to on go pierwszy zarejestrował, pewnie papiery na Niemca, więc w historii pojazdu nie ma tego "handlarza".

Jako, że zostałem potraktowany jak idiota (trochę mam za swoje kupując auto w ten sposób, ale nie zakładałem, że "kolega" chce mnie oszukać), i naciągnięty na pieniądze chciałbym podjąć próbę wyprostowania tej sytuacji.
I moje pytania:
- Wiecie jak mogę potwierdzić szkodę całkowitą w DE?
- Czy istnieje jakaś podstawa prawna która daje mi prawo do walki i odzyskania pieniędzy i zwrotu auta sprzedającemu?
- Mam jakieś szanse?
- Znacie jakąś firmę która się tym zajmuje?

#motoryzacja #prawo #autodna #historiapojazdu
  • 11
@alman: po dwóch latach dowiedziałem się, że zostałem oszukany. Pomijam celowe ukrycie wady dot. zużycia oleju, ale szkoda całkowita jest czymś, czego nie odpuszczę.