Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 304
Dziękuję pan #pis za tą wspaniałą tarczę antykryzysową.

Dziękuję za ucięcie 20% płacy od maja.

Dziękuję też, że mogę zgłosić sprzeciw jednocześnie rozwiązujący UOP. Bez żadnej odprawy.

A opcja zwolnienia przez maila sprawia, że czuję się o niebo bezpieczniejszy odnośnie stanowiska pracy.

Najlepszy system ochrony pracownika w Europie środkowo-wschodniej!

Pan Karakan jest debeściak i jego partia też jest debeściak.

##!$%@? #tarczaantykryzysowa ##!$%@? #bekazpisu #zalesie #pracbaza
  • 39
  • Odpowiedz
A opcja zwolnienia przez maila sprawia, że czuję się o niebo bezpieczniejszy odnośnie stanowiska pracy.

@taki_tam_ktos: co zmienia że możesz dostać wypowiedzenie na maila?
Niemożność ucieczki na lewe L4?
  • Odpowiedz
@taki_tam_ktos ty tak serio czy to zarzutka i ja ja złapałem? Gospodarka w kryzysie, popyt siadł w niektórych branżach nawet do 0. To chyba normalne że żadna firma nie chce płacić 100% wynagrodzenia ludziom za nic nie robienie.
A oprócz obcięcia pensji o 20%, pracujesz też 20% mniej.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@slepywidzi: No fajnie panie Ekonomisto. Skoro tak, to czemu moja firma już kombinuje jak przepchnąć umowy o zlecenie by się kontrole nie połapały, bo produkcja iść musi? :)

Oczywiście ponad 4/5 etatu co nam chcą wsadzić te zlecenia.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@slepywidzi: Napisałem w głównym poście co mnie #!$%@?. Jak masz za daleko do łba by to pojąć i według Ciebie na totalny bałagan należy radością reagować, to nie mamy o czym gadać. Szkoda mi czasu na tłumaczenie.
  • Odpowiedz
@faun69: Mówili nam dzisiaj na odprawie, że w oparciu o Tarczę 2.0 redukują nam godziny pracy do wymiaru 4/5. Nie jest wymagane to w formie podpisanego aneksu do umowy, natomiast jeśli komuś nie pasuje, to może zgłosić protest, co będzie równoznaczne z rozwiązaniem umowy bez żadnej odprawy.

Spółka ponoć takie warunki wypracowała z urzędami na Śląsku, gdzie mamy centralę. Szeregowi pracownicy ani związki zawodowe nic do gadania nie mają.
  • Odpowiedz