Wpis z mikrobloga

Pracuje ktoś jako #analitykkredytowy? Mam rozmowę kwalifikacyjną w następnym tygodniu w banku i chciałbym się poradzić, wymagania nie sa zbyt duże wykształcenie wyższe i znajomośc excela.

Zadania to ocena zdolności kredytowej, monitorowanie sytuacji finansowej klienta itp. Nie mam zamiaru wylądować na słuchawce i dzwonić żeby ktoś kredyt wziął. A w analizowaniu finansowych zagadnień na pewno chciałbym zobaczyć jak się pracuje.

Jak wygląda taka praca, duży stres? Jakies normy do wyrobienia? Pracuje jako księgowy i mam w zasadzie ciepła posadkę ale kasa bez szału.

#ksiegowosc #finanse
  • 4
  • Odpowiedz
@Bennacchio: Zakres obowiązków dość mocno różni się w zależności od Banku i od tego jakich klientów będziesz obsługiwał, jak małych, to możliwe że będzie to quasi słuchawa, jak dużych to tam jest większe rozgraniczenie między analitykami a doradcami. IMO praca jest dużo ciekawsza niż księgowość. Co do stresu, to odpowiedzialność jest bardzo duża, normy to zależy od Banku i znów od wielkości przedsiebiorstw, w małych będzie większa presja na ilość, w
  • Odpowiedz
@DeoLawson: Dzięki za odpowiedź! Wiesz ja nie mam problemu jeśli chodzi o kontakt z klientem ale coś wciskać komuś to nie w moim stylu, ale analizować na pewno, a w excelu coś konkretnego trzeba umieć typu tabele przestawne i co jeszcze?
  • Odpowiedz
@Bennacchio: Szczerze to jestem analitykiem kredytowym i jakaś super znajomość excela nigdy nie była mi potrzebna, jest dużo styczności z modelami finansowymi, ale one rzadko kiedy wykorzystują jakieś bardzo zaawansowane funkcje, a jak już wykorzystują to często są poblokowane. Natomiast wiem że w niektórych bankach to analitycy tworzą modele wiec trzeba umieć taki zrobić.
  • Odpowiedz