Wpis z mikrobloga

Siema ogrodnicze Mirki. Trochę późno się zdecydowałem na uprawę pomidora w tunelu i gleba świeżo przygotowana i obrobiona, dlatego też nie było czasu na wcześniejsze nawożenie typu obornik na wczesną wiosnę itd. obecnie stawiam tunel, w weekend zbadam sobie pH gleby, tunel 20x 6 metrów, planuje sadzic pomidory za 2 tygodnie. Poradzicie jakie nawozy zastosować przed posadzeniem skoro już tylko 2 tygodnie do sadzenia? Jakiś kompost czy obornik granulowany? Czy może dopiero nawozić już jak rośliny będą posadzone? Przy sadzeniu planuje glebę mieszać z torfem. Czy warto już teraz posypać glebę nieduża ilością wapna, jeśli nie będzie miała wysokiego pH? Bardzo proszę o porady, to będzie moja pierwsza uprawa:) #ogrod #ogrodnictwo #uprawa #uprawapapryczek bo też psiankowe #pomidory
  • 120
@Niewiemja właśnie ostatni raz dozowalem w sobotę cristalon zielony, dziś gnojówka z pokrzywy a w weekend przejdę na cristalon pomarańczowy co ma więcej potasu. Dotychczas dawałem raz na dwa tygodnie pol kilograma zielonego na dwa m3 wody czyli generalnie połowę minimalnej zalecanej dawki
@MirkujeOd2009Roku: Po co zielony dajesz? Teraz to już pomarańczowy :D Zielony przestajesz jak zaczynają zawiązywać sie kwiaty, przechodzisz wtedy na czerwony a jak zaczynają zawiązywać sie owoce kończysz z czerwonym i przechodzisz na pomarańczowy
@MirkujeOd2009Roku: Jak dobrze spryskasz wszystkie to zahamuje. Zbierz co masz do zebrania, pourywaj liście tam gdzie są plamy martwicze i spryskaj. Troche tam za gęsto masz, możesz ogólnie część liści już pomidorom poobrywać żeby był większy przepływ powietrza między krzakami
@Niewiemja to prawda że za gęsto. Krzaki na dwa pędy w odstępach 50 cm nie zdało egzaminu. W przyszłym roku chyba będę prowadził pędy pojedynczo, choć szkoda bo pięknie obradzaja i owoce są duże mimo wszystko. A te plamy są praktycznie na wszystkich liściach większości sadzonek, więc chyba z oberwaniem wszystkiego to nie bardzo( ͡° ʖ̯ ͡°)