Wpis z mikrobloga

Siema ogrodnicze Mirki. Trochę późno się zdecydowałem na uprawę pomidora w tunelu i gleba świeżo przygotowana i obrobiona, dlatego też nie było czasu na wcześniejsze nawożenie typu obornik na wczesną wiosnę itd. obecnie stawiam tunel, w weekend zbadam sobie pH gleby, tunel 20x 6 metrów, planuje sadzic pomidory za 2 tygodnie. Poradzicie jakie nawozy zastosować przed posadzeniem skoro już tylko 2 tygodnie do sadzenia? Jakiś kompost czy obornik granulowany? Czy może dopiero nawozić już jak rośliny będą posadzone? Przy sadzeniu planuje glebę mieszać z torfem. Czy warto już teraz posypać glebę nieduża ilością wapna, jeśli nie będzie miała wysokiego pH? Bardzo proszę o porady, to będzie moja pierwsza uprawa:) #ogrod #ogrodnictwo #uprawa #uprawapapryczek bo też psiankowe #pomidory
  • 120
@MirkujeOd2009Roku: Do zrobienia ( ͡° ͜ʖ ͡°) Kurde widziałem w swojej okolicy że u kogoś stoi podobny od lat nieużywany, może bym sie w sumie przeszedł zapytać czy nie chcą odsprzedać bo całkiem fajnie to wygląda, przestronny ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@MirkujeOd2009Roku: Ja w tym roku same szybkie karzełki, głównie betalux, maskotka i bajajka, w tamtym roku miałem sporo ciekawych odmian, w tym sezonie mi sie nie chce, przerwa ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Co Ty z tym wszystkim robić będziesz? :D Czemu żadnych papryk nie ma? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Niewiemja czego nie przejem to spróbuję pohandlować w detalu. To był spontaniczny pomysł -efekt korony. Zarobek na działalności drastycznie spadł, czasu dużo to pomyślałem że trzeba jakoś wykorzystać potencjał wsi- ojciec rolnik. A że sprawia mi to przyjemność to i dojazdy 60 km mi niestraszne. Jeszcze auto hybryda w LPG to i koszty kursowania na wieś znikome( )
@MirkujeOd2009Roku: To nie szara pleśń, kielich kwiatowy tylko zapleśniał bo wilgotno, trzeba było go oderwać i byłoby git, owoc jest w porzadku ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Jest sens bawić się w oprysk ekologiczny?


@MirkujeOd2009Roku: Jak masz dużo sił, zaparcia i nie przejmiesz sie za bardzo jak Ci to wszystko padnie w tydzień to jak najbardziej ( ͡° ͜ʖ ͡°) Możesz używać wszystkiego