Wpis z mikrobloga

Siema ogrodnicze Mirki. Trochę późno się zdecydowałem na uprawę pomidora w tunelu i gleba świeżo przygotowana i obrobiona, dlatego też nie było czasu na wcześniejsze nawożenie typu obornik na wczesną wiosnę itd. obecnie stawiam tunel, w weekend zbadam sobie pH gleby, tunel 20x 6 metrów, planuje sadzic pomidory za 2 tygodnie. Poradzicie jakie nawozy zastosować przed posadzeniem skoro już tylko 2 tygodnie do sadzenia? Jakiś kompost czy obornik granulowany? Czy może dopiero nawozić już jak rośliny będą posadzone? Przy sadzeniu planuje glebę mieszać z torfem. Czy warto już teraz posypać glebę nieduża ilością wapna, jeśli nie będzie miała wysokiego pH? Bardzo proszę o porady, to będzie moja pierwsza uprawa:) #ogrod #ogrodnictwo #uprawa #uprawapapryczek bo też psiankowe #pomidory
  • 120
@MirkujeOd2009Roku: wtedy akurat popryskaliśmy jak się coś zaczęło dziać, ale trzeba wcześniej.
Tunel dalej stoi w tym samym miejscu, co roku podsypujemy kurzy obornik granulowany przed przekopaniem, jakiś nawóz czasami albo nawóz do pomidorów. Dosypałem w tym roku ziemi bo akurat kopałem dół pod zbiornik na wodę. Wszystko ładnie rośnie, a z uwagi na to, że folia jeszcze ma się bardzo dobrze to postoi w tym miejscu rok albo dwa. Kompost
@MirkujeOd2009Roku: wszystkie rurki są owinięte starymi prześcieradłami co zabezpieczyło ją przed przepaleniem. Pojawiło się pęknięcie na łamaniu folii, chodzi o spakowanie u producenta i to nastąpiło po 3 latach, opierdzieliłem taśmą i trzyma się.
@Niewiemja urywałem 3-4 liście od korzenia podczas sadzenia, bałem się że zbyt wiele zaszkodzi roślinie. Poczekam kilka dni aż nabiorą wigoru po sadzeniu i opitole te przy ziemi. A skoszona trawa nie spowoduje zbyt długo utrzymującej się wilgotności po podlewaniu?za dwa tygodnie zrobię pierwsze nawożenie i chyba będzie to gnojówka z pokrzyw
A skoszona trawa nie spowoduje zbyt długo utrzymującej się wilgotności po podlewaniu?


@MirkujeOd2009Roku: O to chodzi żeby trzymała ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ogrzeje ziemie, nie da sie rozrastać chwastom, dostarcza składników butwiejąc powoli i zatrzymuje wilgoć ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Gnojówka z pokrzyw dobra, dużo tytanu