Wpis z mikrobloga

#komputery #sieci

Właśnie się zorientowałem, że mój pc nie ma wifi jak laptop (,)

Dokładać kartę wifi na pcie czy dodatkowy router/access point 5GHz?

Wolałbym po prostu kabel, ale nie ma już miejsca w listwach przypodlogowych. Online raczej nie gram jakby co.

Jeśli dodatkowe urządzenie, to wtedy bym przy okazji przeniósł NAS do pokoju, gdzie stanie komputer.

Ale chyba wypadłem z obiegu, bo ostatnio jak czegoś takiego potrzebowałem to kupiłem access pointa z funkcją client, a teraz już takie coś nie istnieje.

Jak dostarczyć internet do kolejnego pokoju?

  • Karta wifi pcie 94.4% (17)
  • Oddzielne urządzenie 5.6% (1)

Oddanych głosów: 18

  • 24
@Felonious_Gru jak chcesz transfer na poziomie 600Mbps to musisz mieć router 4x4 mimo i do tego w każdym urządzeniu karte sieciową także z 4x4, na zwykłym lapku przy braku zewnętrznej sieciówki tego nie osiągniesz. Na PC tak samo jak na laptopie, po zwyklej sieciowce/adapterze wifi wyciągniesz max 300Mbps
@Felonious_Gru: Zawsze można dokupić switch (no ale to znowu dodatkowe koszta)
Możesz też kupić jakiś router który współpracuje z custom firmware a następnie wgrać DD-WRT czy OpenWrt i go skonfigurować jako client
O 600Mb/s na 2,4GHz w praktyce raczej możesz zapomnieć - na 5GHz jest to już bardziej realne
@Felonious_Gru duże pliki rozumiem 1 plik 50GB? bo jak max 10GB, to wtedy przy transferze 300Mbps zajmie to max 4 minuty. Jak chcesz stawiać na transfer i niezawodność to łącz tylko po kablu. W przypadku streamingu z pc na tv transfer na poziomie 50Mbps powinien nawet wystarczyć (no chyba, że godzinny film oglądasz 5 minut ( ͡º ͜ʖ͡º))
@Felonious_Gru z uploadem na poziomie 30Mbps to te backupy będą całą noc się robić pomiędzy lokalizacjami. Imho wystarczy 300Mbps na "gwizdku" USB, jak masz dobry router i wyciąga Ci 450Mbps przez wifi to i tyle samo puści przez "gwizdek" ;)