Wpis z mikrobloga

@non-serviam: Prawie
Na RMI dalej jest oparty JMX, a JMX warto znać i wiedzieć jak użyć.
Servlet to dalej jest dość niskopoziomowy interfejs, na którym operuje między innymi spring.
EJB wymarło, na szczęście. Choć w korpo być może będziesz musiał kiedyś w swoim życiu jakiegoś fixa na to gówno zrobić.
@non-serviam: dokładnie tak. Te rzeczy dalej żyją, ale mało kiedy są potrzebne do bezpośredniego używania, bez nakładek. Analogicznie jak Channele w NIO, większość jednak używa jakiś abstrakcji ponad nimi.
@globalbus: dzięki kolego ale powiem ci, że w tym gąszczu technologii i akronimów ciężko się odnaleźć...
A co byś proponował "zaatakować" po przerobieniu książki ze słynnej serii "HeadFirst" / "Rusz Głową" Java?
@non-serviam: nie czytam książek programistycznych, tylko dokumentację ( ͡° ͜ʖ ͡°)

porób coś co ma sens. Lubisz mapy? Spróbuj przerobić jakieś dane geograficzne. Może prosty komunikator na kolejkach?
@globalbus: a mi książki fajnie uzupełniają tutoriale ( ͡° ͜ʖ ͡°) choć przyznam, że jak krew z dupy idzie nauka na książkach ( ͡° ʖ̯ ͡°) w sensie, że powoli ale ładnie układają wiedzę i jakoś tak to ręce i nogi ma, a po tutkach coś trzaskasz ale nie zawsze wiesz co ale działa xD
Dokumentację przeglądam ale często kończy się na przeglądaniu,
@non-serviam: zrób sobie jakiś projekt webowy i na podstawie różnych tutków ze springa posklejaj coś. Jak sobie wymyślisz jakiś feature to staraj się znaleźć tutek który by ci pomógł go zrealizować
@non-serviam: czyli na początku chcesz obczajać rzeczy, których się już nie używa, albo używa rzadko? Albo odchodzi od technologii? :) Zacznij od czegoś co jest dosyć popularne, są zaimplementowane niezłe pomysły. Tylko unikaj @Autowired jak ognia.
@draxgar: nie no nie chcę uczyć się historii informatyki ale też nie chce rzucać się z motyką na słońce i pchać do przodu jak #!$%@? ( ͡º ͜ʖ͡º)
Chce się uczyć na solidnych fundamentach dlatego jeśli warto zrobić krok w przód który zaowocuje dwoma do przodu to chcę to zrobić ( ͡º ͜ʖ͡º)
Babrałem się troszkę w C++ proceduralnym i nie