Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 312
Może bym i zagłosował na Hołownie w wyborach (kiedyś jakieś sie odbędą ( ͡ ͜ʖ ͡)), ale mocno zniechęca mnie jego sprzeciwndlw elektrowni atomowej. Nie tylko jest on idiotyczny, ale też pokazuje jak odrealniony jest to gość bełkocząc o alternatywie OZE w polskich realiach klimatu i geografii. OZE jako uzupełnienie atomu i elektrowni gazowych spoko. #!$%@? - spoko (ale głównie z powodu zanieczyszczeń, chorób i gornictwa, bo redukcję w krajach cywilizowanych guzik dają jak reszta świata ma #!$%@?).
Jednak atom to dziś najlepsze na czym można ten miks energetyczny postawić, a koleś mówi nie. Jeszcze żeby byli śmieszniej to w latarniku jest że się zastanawia, żeby ludzi nie zniechęcac, a wypowiedzi są jednoznaczne... Tak więc chowa ten swój niepopularny pogląd.

Chyba że jakiś jegonzwolennik wytłumaczy mi to jego stanowisko i sprzeczności w przekazie

#holownia #wybory #wyboryprezydenckie2020 #energetyka #atom #elektrowniaatomowa #gospodarka #polityka
  • 65
@Zigster: "- elektrownie mogą być wykorzystywane przez 20-25 lat, a potem stanowią ogromny problem - koszt rozbiórki i rekultywacji terenu może być gigantyczny"
He he klasyczny bełkot anty atomowców którym nawet nie chciało się sprawdzić ile lat mogą być eksploatowane dzisiejsze reaktory. Dzisiejszy reaktor EPR o mocy 1750 MWe i mocy 4590 MWth może być eksploatowany przez około 60 lat i a przy dobrych wiatrach nawet i dłużej jeśli jego
@wojtas_mks: Ja #!$%@?, tu toczy się walka o to, żeby mieć prezydenta, który blokuje zamordystyczne ustawy PIS, a nie takiego, który ma odpowiednie poglądy, no bo #!$%@? co może jedynie robić prezydent w tym kraju? Blokować ustawy, bo jak sam złoży jakiś projekt to i tak jest uzależniony od sejmu a szczególnie rządzącej większości. #!$%@?, nazywajmy rzeczy po imieniu, mówmy jak jest. Prezydent jest tylko po to żeby blokować PIS, więc
@FrasierCrane: wiem o co chodzi. Po takich tekstach widać, że takie osoby albo mają duże braki w wiedzy (lub eksperci ich sztabów wyborczych) albo, na co bardziej stawiam, to jest tylko puste gadanie mające przyciągnąć daną grupę wyborców. Niby jak obecny system elektroenergetyczny miałby się dostosować do 100% oze z czego jakaś cząstka to biogaz, a reszta panele i wiatraki (>inb4 akumulatory ( ͡° ͜ʖ ͡°) )
Wszystko co napisałem jest na podstawie podręcznika akademickiego Toksykologia w Środowisku Człowieka, więc zarzucanie mi że nie podałem źródeł jest troche absurdalne - podałem źródło w pierwszym zdaniu.
Przyznaję, że książka została wydana około 15 lat temu więc część danych być może uległa przedawnieniu. Zabrałem głos cytując osobę o troche większym dorobku naukowym od nas wszystkich ;)
Niemniej jednak daliście solidne argumenty i być może macie rację.
Ja #!$%@?, tu toczy się walka o to, żeby mieć prezydenta, który blokuje zamordystyczne ustawy PIS, a nie takiego, który ma odpowiednie poglądy, no bo #!$%@? co może jedynie robić prezydent w tym kraju? Blokować ustawy, bo jak sam złoży jakiś projekt to i tak jest uzależniony od sejmu a szczególnie rządzącej większości. #!$%@?, nazywajmy rzeczy po imieniu, mówmy jak jest. Prezydent jest tylko po to żeby blokować PIS, więc dyskusje o
@szwelx: Chodziło mi że tą metodę wykorzystywały stany czy Zsrr w czasach produkcji broni atomowej. Podobną metodą można prowadzić recykling paliwa i ponowne wykorzystanie. Rzecz jasna jestem przeciw produkcji takiej broni, co więcej uważam iż powinno się ją rozbroić w celu pokoju a wykorzystany pluton użyć do produkcji pastylek MOX
@wojtas_mks: Mówimy tu o zmianach ustrojowych, łamaniu praworządności, łamaniu konstytucji itp, a ty mi wyjeżdżasz z opieką zdrowotną. I jeszcze przyrównywanie Lewicy, aż taki ból dupy masz. Nie potrafisz się wznieść ponad podziałami, ponad własne animozje dla dobra kraju. Korwinowcy jak zwykle nie zawodzą xD.
Mówimy tu o zmianach ustrojowych, łamaniu praworządności, łamaniu konstytucji itp, a ty mi wyjeżdżasz z opieką zdrowotną. I jeszcze przyrównywanie Lewicy, aż taki ból dupy masz. Nie potrafisz się wznieść ponad podziałami, ponad własne animozje dla dobra kraju. Korwinowcy jak zwykle nie zawodzą xD.


@Mikka: To o czym piszesz deklaruje praktycznie każdy kandydat opozycji, a nie tylko Hołownia ¯\(ツ)_/¯ Natomiast dla mnie to czy będę mógł się w Polsce prywatnie